252627282930

26.12.2011 Vrdy

03-01-2012
Vánoční turnaj trojic ve Vrdech

Na druhý svátek vánoční jsme se rozhodli zjistit, jak jsou na tom naše těla po štědrovečerních hodech. Na turnaj ve Vrdech vyrazila sestava, Radoměřský, Vondráček a Beránek mladší. Hlavním cílem bylo nezranit se, jelikož každý z nás měl nějaký ten svůj šrám. Kromě toho se nám od konce sezóny nepodařilo trénovat.
Jak bude vypadat naše hra, tedy nebyla otázka jen pro soupeře, ale hlavně pro nás samotné. Na turnaj dorazilo čtrnáct družstev, která byla nalosována do čtyř skupin. Dvě skupiny po čtyřech a dvě po třech družstvech. Vítězové skupin postoupili přímo do čtvrtfinále, týmy z druhých a třetích míst musely projít ještě přes osmifinále. V základní skupině sehráli slánští první zápas s Čáslaví ´´A´´. V zápase plném nepřesností se spíše jednalo o to, který z týmů si dříve porozumí s míčem. Nakonec díky vyhozenému servisu soupeře v prvním setu za stavu 9:9 vyhrálo Slaný 10:9 a 10:5. Ve druhém zápase skupiny čekal Slaňáky celek, s minimálně podivným názvem ˇˇNechám to na tobě´´. Naši souboj bez větších potíží zvládli a zajistili si po setech 10:5;10:5 první příčku ve skupině. Na čtvrtfinále, ač je to neuvěřitelné, čekali chlapci celé čtyři hodiny. Volný čas si tedy krátili i hrou v karty. Do zápasu, ve kterém šlo o postup mezi nejlepší čtyři, nastupovali poněkud ztuhlí. Soupeřem byl celek Konojed, který svou solidní hrou znepříjemnil našim zápas, ale postup do semifinále slánským nevzal. O finále si Slaný zahrálo s ambiciózním celkem Vrdů ´´B´´ Tým složený z domácí mladé krve dokazoval, že se v budoucnu určitě neztratí. V napínavém souboji rozhodl až třetí set, ve kterém prokázali větší zkušenosti a pevnější psychiku hosté (10:8;8:10;10:6). Finálové klání s celkem ´´Červené bundy´´, jenž byl složen z bývalých i současných hráčů Mnětic, nabídlo velice slušnou podívanou. První set zvládli lépe slánští 10:7, avšak ve druhém setu odešla Beránkovi nahrávka a Vondráček s Radoměřským také nemířili nejpřesněji – 5:10. V rozhodujícím třetím setu se všichni jmenovaní zlepšili ve svých činnostech a bylo to znát 10:5. Slaný si tedy odvezlo pohár pro vítěze. Nutno podotknout, že zaslouženě a to i přes absenci tréninků. Určitě není tento úspěch radno přeceňovat, nicméně je to pěkný dodatečný dárek k Vánocům.

Zhlédnuto: 734 ×