5.2.2012 - Turnaj trojic v Praze

21-02-2012
Memoriál Miroslava Ráži v Praze

Memoriál Miroslava Ráži v Praze

Dne 4.2.2012 jsme se zúčastnili 5. ročníku Memoriálu Miroslava Ráži. Turnaj se konal v nafukovací hale na antuce a už z toho bylo zřejmé, že si příliš tepla neužijeme. Po nesčetných dohadech, zda dorazit do dějiště, v takových mrazech jaké panovaly, nebo ne, jsme nakonec na turnaj turnaje dorazili v sestavě Vondráček, Radoměřský a Beránek ml. Do místa dějiště přicestovalo nakonec 19 družstev a ty byly rozlosovány do čtyř skupin. Hala byla vytopena na vcelku příjemných 16 stupňů a mohlo se začít. Naše trio se objevilo v pětičlenné skupině s celky Zemětřesení, Tukplazci, Start a Tábor. První zápas jsme odehráli se Zemětřesením, za něž hrál extraligový Doubrava. V tomto zápase jsme nejen hledali sami sebe, ale hlavně míče, které jsme po Doubravových útocích neměli šanci chytit. To vše i přesto, že hrál soupeř minimálně na půl plynu. Za zmínku stojí snad jen úspěšný blok Radoměřského proti DoubravoviVýsledné skóre 6:10;6:10. Dalším těžkým soupeřem byl Start Praha, s nímž jsme se setkali před dvěma lety ve druhé lize. V prvním setu jsme oproti předchozímu zápasu předvedli slibný výkon a vyhráli 10:8. Pokud se ale úvodní sada dala nazvat první vlaštovkou, tak ve druhé sadě byla vlaštovka nemilosrdně sestřelena 3:10. V tomto zápase jsme zjevně podlehli přílišnému uspokojení, jež pramenilo z prvního setu. Bod s horším skóre byl pro nás i tak cenný. Ve třetím střetnutí nám byl soupeřem Tábor a v tomto zápase jsme doufali v plný bodový zisk. Po prvním setu to také tak vypadalo, byť náš výkon nebyl bez chyb 10:8. Ve druhém se však začaly dít věci. V poli jsme nic nechytili, Beránek začal být nejistý na nahrávce a oběma našim smečařům zvlhl prach. Toho soupeř využil a druhý set získal v poměru 8:10. Bod byl pro nás ovšem ztrátou. V té chvíli jsme se s turnajem loučili a viděli se už pomalu v teple domova. Pořadatel turnaje však z nenadání změnil počet postupujících ze dvou na čtyři. Tímto tahem se tedy náš tým prokousal do play-off. V pavouku jsme, ale narazili na velice silné trio extraligových hráčů Čakovic, doplněných Radkem Frankem z Čelákovic. Naše vyhlídky tedy nebyly příliš velké. Do zápasu však slánští vstoupili bez respektu a bylo to znát. Od začátku jsme byly minimálně vyrovnaným soupeřem a první set získali těsně 10:9. Ve druhém se obraz hry příliš nezměnil, ale soupeř byl přesnější 8:10. Ve třetím setu se urputně bojovalo o každý míč! Pak však přišla Vondráčkova chvíle, utaženým točákem těsně za sako, rozhodl velice pohledné utkání. Rázem jsme se tedy ocitli mezi nejlepšími osmi týmy turnaje. Na lepší umístění už náš výkon ale nestačil. V cestě stál mančaft Montany, který byl již nad naše síly, byť jsme ještě v prvním setu drželi krok. Turnaj lze tedy hodnotit po dvou stránkách. Nejdříve náš ne příliš povedený výkon ve skupině, kde jsme sice prohráli jen jednou, ale s předvedenou hrou spokojenost být nemohla. Druhou stránkou však byl velice bojovný a kvalitou podpořený výkon v zápase s Čakovicemi a částečně i s Montanou. Ukázali jsme si tedy, že je třeba stále trénovat, ale také to, že tato sestava je schopna potrápit nejednoho kvalitního soupeře. Turnaj v pěkném, avšak v mrazivém počasí, vyhrálo Zemětřesení v čele s Doubravou, na druhém místě skončil celek Plazů a třetí příčku obsadil druholigový Start Praha.

Zhlédnuto: 721 ×