252627282930

12.kolo KP - 1.9.2012

09-09-2012
TJ Nymburk - Sokol Slaný 6:4

Na zápas s Nymburkem jsme vyráželi jako jistý vítěz krajského přeboru. Přes prázdniny jsme bohužel měli minimální možnost trénovat a i když se možnost naskytla, zcela jsme ji nevyužili. A tak bylo zcela ve hvězdách, jak si budeme v Nymburce počínat. V zápase jsme se museli obejít bez hrajícího trenéra Beránka st. a také bez Nováka, který chytil v poslední době výtečnou formu.

Do první dvojice naskočili jako již klasicky Radoměřský s Vondráčkem. Prvně jmenovanému se nedařil příjem, z čehož pramenil i horší útok. Na precizně hrajícího Brůchu s Javůrkem to bylo bohužel málo 0:1. Do druhé dvojice nastoupil Bareš s Černým, ale proti silnější dvojici Nymburka neměli šanci. Nezměnilo nic ani střídání Lidického ml., který se uvedl několika výtečnými údery – 0:2.

Ještě jsme nepropadali panice a doufali, že vše doženeme ve trojicích. Lidického trio také proti Očenáškově trojici začalo velice dobře a první set zvládlo v poměru – 10:6. V dalších setech však Beránkovi ml. odešla nahrávka, což bylo spojeno i s útokem našich smečařů – 0:3. Své naděje jsme tedy směřovali do Vondráčkovy trojice, která nastoupila proti papírově slabšímu triu domácích. Bohužel ani tyto předpoklady se nenaplnily a bylo – 0:4.

Alespoň ke zkorigování výsledku zavelela osvědčená dvojice Lidický st., Beránek ml. Nutno však podotknout, že soupeř byl snadným soustem – 1:4. Do souboje singlistů zasáhl teprve patnáctiletý talentovaný Červinka. Beránkovi znepříjemnil začátek prvního setu, avšak další vývoj utkání ovládl solidní hrou náš hráč – 2:4. Naše akcie výrazně stouply a bylo to okamžitě znát.

Vondráčkovo trio se zlepšilo ve všech činnostech a zajistilo nám třetí bod. Především Martin Vondráček se rozsmečoval a soupeře ničil – 3:4. Lidického sestava se vezla na podobné vlně. Radoměřský začal dělat body a Lidický se přidal s kvalitním blokem, což vedlo k vítězství v prvním setu 10:5. Ve druhém setu už to ale takové nebylo a prohrávali jsme 6:9. Díky velké bojovnosti a trochu štěstí se však konal obrat – 4:4.

Zdálo se, že máme dost sil k obratu v zápase nebo alespoň k získání bodu, opak byl však pravdou. Zodpovědně hrající Brůcha nezkazil jediný příjem, což byla půlka úspěchu. Následně totiž deptal naše hráče jedním krátkým míčem za druhým. Druhý set byl již vyrovnanější, ale ani střídání Lidického ml. nám nepomohlo – 5:4. Poslední šance ležela tedy na bedrech Vondráčka s Radoměřským. Bohužel byla ale tíha větší, než by naši borci unesli – 6:4.

Zápas jsme absolutně nezvládli, je otázkou, čím to bylo způsobeno. Určitě u některých spoluhráčů přišlo uspokojení po vítězství v KP, další jedinci zcela nedodrželi životosprávu a pak se jistě projevilo, že jsme praktivcky celé prázdniny netrénovali. V neposlední řadě je třeba uznat kvality domácích…Na druhou stranu se opět ukázala síla mužstva a bojovnost. Není tedy třeba házet ručník do ringu. Facka přišla v pravý čas…

Reportáž o utkání sepsal náhradní dopisovatel Jakub Beránek:-)

Zhlédnuto: 643 ×