Vyhledávání:
   
Kalendář:

PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
SUBHOSTING:

OBRONA NARODOWA – amatérský sportovně-kulturní klub pořádající mírně netradiční turnaje

Počítadlo:

Novinky → Seznam novinek → Detail

14.kolo KP - 15.9.2012

20-09-2012
Nohejbal Kostelec - Sokol Slaný 3:6

O první prohibiční sobotě jsme dorazili v poslepované sestavě na hřiště Kostelce. Chyběli nám tři hráči nejužšího kádru a v noci odpadl dorostenec Lidický, takže jsme na poslední chvíli dávali dohromady 6 nohejbalistů…Očekávali jsme tak drtivou porážku.

Úvod utkání tomu nasvědčoval, Seghman s Hrdinou uhráli ve druhé sadě proti Ježdíkově dvojici pouze dva body a bylo 1:0. Vondráček s Jakubem Beránkem si ale bez větších komplikací poradili s druhou domácí sestavou a srovnali na 1:1. Veteráni Lidický a Beránek si vzali pod křídla dorostence Seghmana a společně se prokousali v souboji s Ježdíkovým triem až do třetí sady, tam ale příliš chybovali – 2:1. Na Vondráčka s Beránkem zbyl Michal Hrdina a přesvědčil, že neztratil nic na přehledu, rychlosti a technice. Naši nedali domácím nejmenší šanci a srovnali na 2:2. To už bylo více, než jsme čekali, navíc jsme začali cítit, že domácí nebudou nepřekonatelní.

Vyrovnané utkání třetích dvojic pro sebe zlomili Beránek s Lidickým ve třetí sadě, kdy jim pomohla změna taktiky – chlapci prodali své hodně letité zkušenosti a my šli do vedení 2:3. Singlista Jakub Beránek měl s Bílkem těžkou práci, prohrával v prvním setu už 8:5, po změně stylu už soupeři nepovolil jediný míč a ve druhé sadě nedal soupeři šanci – 2:4.

Vondráček pak předvedl, že se probudil do smečařského rána, domácí ho nedokázali nijak eliminovat a navíc naši polaři sbírali pokusy soupeřů ve velkém poklidu – 2:5. Lidického trojice pod dojmem jistého bodu dost zvolnila, rychle přišla o první set, ten druhý ale vydolovala a opět musela do třetí sady, bohužel znovu došlo na nevynucené chyby – 3:5.

Vrcholem zápasu byl souboj prvních dvojic, první set naši urvali v poměru 9:10 se štěstím, ve druhém vypadl z role Beránek, který nebodoval na útoku a domácí vedli už 7:1. Pak se ale náš běžec probudil a v poli začal sbírat neuvěřitelné míče, naši se zvedli nakonec set ztratili jen 10:8. V ruletě rozhodující sady byli naši opět výborní v poli, podobně jako domácí, těm se ale tolik nevedlo v útoku. Za stavu 8:9 vypustil Ježdík blok a Vondráček uklidil prazvláštním kopem míč do hřiště – 3:6.

Zápas jsme zvládli takticky, pozitivem bylo, že dorostenec Seghman zažil poměrně úspěšnou premiéru mezi dospělými a kdyby měl boty na nohejbal, mohl nám pomoci i výrazněji :-) Každopádně dva body z tohoto střetnutí jsme vůbec nečekali…

Zhlédnuto: 754 ×

Jiří Beránek


>>> Návrat na seznam všech článků
Novinky:
Nejnovější akce:
Sponzoři:
Logo sponzora

© Nohejbal Slaný, 1989–2007, Design and code by: Martin Beránek, Powered by Texy & Panther