DODATEČNÁ KVALIFIKACE 2013

11-11-2012
TJ Sokol Slaný - SK Drak Dalečín 5:4

Warning: Parameter 2 to TexyPhraseModule::processPhrase() expected to be a reference, value given in /data/www/obrona.net/nohejbalslany.obrona.net/texy/texy.php on line 1043

Chybu z minulé kvalifikace jsme neopakovali a k obědu si dali pouze párek v rohlíku. Měli jsme hodinu času na regeneraci sil a pak nás čekal další těžký soupeř.

Novákova dvojice nedala hostujícímu duu prakticky šanci a zopakovala tak dopolední úvod utkání – 1:0. Bareš s Beránkem byli ještě suverénnější, takže po čtyřech setech jsme byli v nohejbalovém ráji – 2:0. Z něj nás ale velmi rychle vyhnaly hostující trojice, první sestava odešla ze zahajovací sady s potupným výpraskem, druhou sice uhrála, ale v rozhodující opět odpadla, nepomohlo ani střídání – 2:1. Lidického trio ztratilo úvodní set 9:10, ve druhém už bylo výrazně horší a náš náskok byl pryč – 2:2. Soupeři se prezentovali výbornými bloky i pestrým útokem.

Beránek měl v singlu mnohem kvalitnějšího soupeře než tomu bylo dopoledne, ale i tak nám přinesl ve dvou setech důležitý třetí bod – 3:2.

Novákova trojice proti lepší hostující sestavě odevzdala první set, ve druhém změnila systém, ale ve vyrovnaném závěru jí chybělo trochu štěstí – 3:3. Bylo nám zcela jasné, že musíme alespoň v jedné trojici uspět a ta chvíle přišla pro Lidického sestavu. Naši zvládli skvěle úvodní sadu, ve druhé už to byly veliké nervy, v poli se oba celky překonávaly a v útoku hrály obezřetně. Za stavu 9:8 zahrál soupeřův smečeř svůj oblíbený úder přes hlavu a výrazně minul hřiště – 4:3.

To už se ale projevovalo, že hrajeme druhý zápas v řadě a skoro bez možnosti střídání. I přesto podala Novákova dvojice heroický výkon, Martinův spoluhráč po kurtu kulhal, po ztraceném setu 9:10 se naši nevzdali,ale proti lepšícím soupeřům už na víc neměli, prohráli druhou sadu 7:10 a bylo opět srovnáno – 4:4.

Bareš s Beránkem drželi otěže prvního setu ve svých rukou, pak ale soupeři vystřídali a ještě jsme se hodně třásli. Bareš nakonec za stavu 9:9 zahrál svůj oblíbený a i když ten moc krátký nebyl, stačilo to. Druhá sada byla vyrovnaná, za stavu 5:6 podali hosté na pásku a míč spadl k nám – 5:7. Bubnování dalečínských fans nabralo na neuvěřitelné intenzitě, naštěstí vzápětí jsme bodovali a další útok soupeře se štěstím zablokoval Bareš 7:7. Za stavu 8:8 zahrál Beránek „klepák“ ven a my se těšili ze dvou mečbolů. V nervydrásajícím závěru šel míč opakovaně přes síť, nikdo nechtěl udělat chybu, nakonec Beránek vyběhl patu, dostal přihrávku do tří čtvrtin sítě a místo signalizovaného zkrácení poslal plachtící míč na zadní čáru…Hosté čekající v hřišti na krátký míč padli zklamáním na palubovku, u nás vypukla neskutečná euforie…5:4.

Zhlédnuto: 638 ×