252627282930

I. kolo 2.ligy

15-04-2013
TJ Plazy - TJ Sokol Slaný 2:6

V podstatě jsme se všichni hráči viděli poprvé v tomto roce až na palubovce v Kněžmostu, kde hrají Plazy i Hradiště domácí zápasy. Zimní příprava byla logicky velmi špatná a pak není divu, že jasným favoritem byli domácí.

Utkání také tak začalo, Novák s Černým ztratili vyrovnaný první set až v jeho závěru, ve druhém už Šťastný s Mocem dominovali – 1:0. Gruber s Beránkem si s mírným odstupem od soupeřů dokráčeli pro první sadu, ve druhé se ale Jakubovi přestalo dařit na útoku a do rozhodujícího setu jsme šli hodně dole. Naši ale chytili začátek a odstup dvou bodů udrželi až do posledního hvizdu – 1:1. Novákovo trio pak získalo první set proti domácí elitní sestavě, jenže od druhé sady se domácí zlepšili a naši jen sbírali míče. Třetí set byl vyrovnanější, domácí ale nedopustili komplikace – 2:1. Ve střetnutí druhých trojic jsme zažili neuvěřitelnou věc…ve druhém setu za stavu 0:9 musel Beránek zakopnout podání! Ve dvou setech uhráli domácí jen tři body! Vyrovnáno 2:2.

Vložená dvojice Radoměřský-Hrdina předváděla dost zvláštní nohejbal, nutno ale říci, že velmi účinný. Plazy se snažily střídáním něco změnit, přesto našim stačily dva sety na zisk nesmírně cenného bodu a to i přesto, že Hrdina dohrával se zraněným kotníkem – 2:3.

Pak přišel dramatický singl, Beránek spustil bandurskou a záhy vedl 1:5, pak nechal Moce dotáhnout na rozdíl bodu, aby vzápětí zcela ovládl hřiště. Ve druhém setu mu ale překvapivě došly síly a najednou se situace obrátila. Pak došlo k okamžiku, při kterém všem trochu tuhla krev. Beránek s velkou snahou útočil, na podlaze uklouzl, spadl na záda a udeřil se do hlavy, v první chvíli to vypadalo na zapadlý jazyk a následně přišly obavy, jestli nedošlo k poranění páteře. Naštěstí se náš siglista nakonec zvedl a po odpočinku obětavě nastoupil do rozhodujícího setu. V něm nejprve ještě otřesený podal do špatného pole,ale následně předvedl obrovskou bojovnost a zvrátil i stav 9:8…Vedli jsme 2:4 a možná si vzpomněli na první utkání na hřišti soupeře ve druhé lize 2010 – stejně jsme vedli v Semilech a nakonec odešli poraženi…

Beránek se relativně dal dohromady a Gruberova trojice vymazala Šťastného sestavu v úvodním souboji 2:10! Druhý set už ale přinesl pár našich nepřesností a lepší hru domácích, takže se muselo opět do rozhodující sady, tam ale naši znovu dominovali – 2:5. První trojice nastoupila s Barešem místo Radoměřského,ale nedařilo se jí a uhrála pouhé 3 body! Černého nahradil na bloku i nahrávce Lidický a sokolové začali pomaličku, ale trpělivě otáčet vývoj souboje. Prakticky nechybovali, druhý set získali s přehledem a posledním souboji byli až do jeho konce stále o bod či dva napřed – 2:6.

Plazy nebyly ve své kůži, my přijeli s tím, že nechceme nějak výrazně prohrát…nakonec v náš prospěch hovořilo to, že body dělaly všechny sestavy. Oproti domácím jsme byli nepochybně bojovnější a obětavější. Za týden hostíme favorita z Aše a budou nám chybět dva hráči…

Zhlédnuto: 572 ×