2.kolo 2.ligy

20-04-2013
TJ Sokol Slaný - Jiskra Aš 6:4

Celou noc pršelo, ráno ještě velmi mírně mrholilo a tak bylo velmi nejisté, jestli budeme hrát venku. Nakonec se nám podařilo uvést kurt do relativně hratelného stavu a mohlo se začít.

Gruber s Beránkem neměli s evidentně nerozehranou hostující dvojicí příliš práce a dostali nás do vedení – 1:0. I lepší soupeřova dvojice Hlaváček-Čermák se déle rozehrávala, ale na Černého s Novákem to stačilo, kluci nadrobili v závěru pár chyb a plejeři z Aše to uměli potrestat –1:1.

Místo nepřítomného Hrdiny nastoupil do Gruberovy trojice veterán Beránek, naši hráli zodpovědně, závěr setu ale ovládli hosté, kteří ve druhé sadě skvělým polem a organizací hry sokoly vůbec k ničemu nepustili – 1:2. Novákova trojice v úvodní sadě doslova smetla hostující trio (10:2), ve druhé se jí ale přestalo dařit, soupeři se zlepšili a srovnali. To už hrál Lidický, který nahradil Černého a slánští hráči změnili způsob boje – trpělivou a bojovnou hrou pak zvládli rozhodující sadu a vyrovnali – 2:2.

Ve vložené dvojici si odbyl druholigovou premiéru junior Lidický a zpočátku platil vysokou nováčkovskou daň, naštěstí soupeři měli s míčem také hodně starostí a tak se naši ve dvou setech protrápili ke kýženému a velmi důležitému bodu – 3:2. Singl Beránka s Čermákem byl zajímavý, první sadu uhrál náš hráč v pohodě, druhou ale musel vyloženě uběhat a ubojovat, jednak odešel technicky a druhak hostující plejer předváděl zajímavé kousky a do posledního míče držel všechny v napětí – 4:2.

Gruberovo trio pak spustilo kolotoč, z kterého pro hosty vypadly jen dva míče, ve druhé sadě se ale pozice obrátily a naši prohrávali už 4:9, jenže beznaděj dokázali bojovností a pečlivou hrou vymazat ze slovníku a set i minimálně jeden bod z utkání byl doma – 5:2. Hosté ale nemínili složit zbraně a Čermákova trojice je ve dvou setech vrátila do hry – našemu trio se nedá nic vytknout, soupeři byli prostě lepší – 5:3.

Gruberova dvojice proti Čermákově, tak gradoval zápas, domácí duo získalo úvodní sadu, hosté ale kontrovali v druhé a pohodu si přenesli do rozhodujícího dějství, které vyhráli o dva body – 5:4. Černý s Novákem se nějak nedokázali optimálně sejít, z čehož protivníci vytěžili první set. Prvně jmenovaného vystřídal Bareš a přinesl změnu rytmu i kvalitu v poli – do rozhodujícího setu podávali naši, ale byli stále o krůček napřed. Po setech 8:10,10:8 a 10:8 nám chlapci připsali šestý bod – 6:4!

Utkání se odehrálo ve velmi sportovní atmosféře (poklona hostujícímu Hlaváčkovi za přiznaný míč, který nikdo neviděl!), my měli vyrovnanější sestavu, Aš tak trochu vsadila na jednu kartu. Každopádně jsme získali velmi cenný skalp v honu za udržením v soutěži a zároveň měli možnost vidět mnohem výrazněji některé naše nedostatky. Takový vstup do soutěže jsme určitě nečekali…

Zhlédnuto: 688 ×