27282930

6.kolo 2.ligy

11-05-2013
TJ Sokol Slaný - NK Zaječov 6:4

I přes to, že dva dny soustavně pršelo, dokázali jsme ohromným úsilím uvést kurt do hratelného stavu – stejné úsilí nám v utkání přineslo body.

Zaječov přijel i se svými hvězdami, Tirpákem a Zaplatílkem. Prvně jmenovaný pak s Perutkou vyprovodil naši první dvojici Gruber-Beránek ve dvou setech z kurtu a totéž předvedlo Zaplatílkovo duo s Barešem a Novákem – 0:2. Nepřipustili jsme stejný scénář jako ve Varech a Gruberovo trio povolilo Zaplatílkově sestavě pouhých pět bodů – tolik vytlučených bloků jsem neviděl za celý rok – 1:2. Novákova trojka získala proti Tirpákovi úvodní sadu, pak ale šla výkonem dolů a nepomohlo jí ani střídání – 1:3.

Naděje na snížení ale stále žila a Lidický s Radoměřským ji rozdmýchali v souboji třetích dvojic – zde se bohužel při střetu na síti zranil mladý Perutka (vykloubené rameno?). Nepříjemný okamžik pro obě strany, naši ale prodali své zkušenosti – 2:3. V singlu předvedl Beránek proti poněkud chladnému Tirpákovi nesmírně zopovědný výkon a nikoho nenechal na pochybách, že je z deprese z úvodu zápasu venku – 3:3.

První set Gruberova trojice řádila, hosté uhráli jen čtyři body a my se těšili poprvé v utkání na vedení, jenže druhý set byl kopií toho prvního, bohužel v obráceném gardu a tak se šlo do třetí sady. Na našich ležela deka ztraceného setu a poslední smeč (po nepovedené přihrávce)poslal náš elitní smečař metr za kurt – 3:4. Novákova trojice pak měla být papírově slabší, naši však hráli obětavě, zároveň ale chytře a dokázali i s přiměřenou mírou štěstí uspět dvakrát 10:9. Vyrovnáno – 4:4!

Gruberovo duo pak vstoupilo do zápasu se Zaplatílkovou sestavou zodpovědně a disciplinovaně, navíc tradičně obětavě – naši potřebovali jen dva sety a strhli vedení na naši stranu – 5:4. Bareš s Novákem pak na Tirpáka s Perutkou doslova vletěli a my si nestačili protírat oči – naši nechybovali, hráli výborně v poli a prakticky neomylně bodovali. Druhý set naši vedli 9:6 a diváci volali po konci utkání, což se ukázalo jako předčasné, slaňáci se lekli vítězství a set odevzdali. V rozhodující sadě jsme vstoupili do stejné řeky, z vedení 9:5 bylo drama, přestalo se dařit Novákovi, za stavu 9:8 ale vše vzal na sebe s ledovým klidem Bareš a patou přes blok odšpuntoval natlakovanou sklenici radosti – 6:4.

Odehráli jsme utkání, které nebylo pro kardiaky a Zaječovu vyrvali body, se kterými jistě počítal. Rozhodla naše nezměrná bojovnost, nasazení a v závěru i pevné nervy. Je také nezbytně nutné vyzdvihnout diváckou podporu, díky níž jsme se vybičovali ke skvělému finiši – poslední tři souboje jsme šli neuvěřitelně nahoru a soupeř naopak uvadal. Utkání řídili oba rozhodčí s citem a přesně, obě mužstva se chovala v duchu fair-play.

Zhlédnuto: 586 ×