27282930

7.kolo 2.ligy

19-05-2013
TJ Sokol Slaný - TJ Slavoj Tachov 4:6

Zpočátku se zdálo, že budeme muset do haly, déšť totiž nepolevoval a obloha byla zatažená, nakonec ale přesně na minutu podle meteoradaru průtrž ustala, my upravili kurt a mohlo se začít. Bohužel čas na přípravu na kurtu zůstal jen hostům a to se ihned projevilo.

Gruberova dvojice podlehla Ulmonově 9:10,7:10 po nekoncentrovaném výkonu, Bareš s Novákem ztratili souboj s Oktábcovým duem smolně 10:8,9:10,9:10 a bylo 0:2. Trojice Gruber, Beránek, Beránek měla v první sadě menší výpadek, nakonec ale potřebovala jen dva sety, aby snížila – 1:2. Druhá trojice ztrácela stále bod dva, v závěru setu nahradil Černého Lidický a úspěšnými bloky pomohl ke zisku setu. Pevnější nervy jsme měli i ve druhé sadě a najednou bylo vyrovnáno – 2:2.

Stejně jako minulý týden rozhodla vložená dvojice, tentokrát v náš neprospěch. Naši vedli úvodním setu zcela jednoznačně 9:5, ještě ho ale dokázali ztratit a když odevzdali i druhý 9:10, bylo jednoduché dopočítat výsledek utkání – 2:3.

Beránek vs Sušánka, to byl singl, ve kterém náš hráč poprvé narazil na typově stejného protivníka a byl to souboj mnoha dlouhých výměn. Kuba prodal zkušenosti a s přehledem srovnal – 3:3.

Gruberova sestava si moc nevěděla rady s kvalitní obranou soupeře a když Oktábec přidal dva neskutečné míče, bylo po setu. Ve druhém jsme učinili pokus zvýšet údernou sílu a Beránka střídal Bareš, který ale hrál trochu opatrně a na rozjeté soupeře jsme nestačili, byť 9:10. Hosté znovu vedli – 3:4. Mnohem hůře si vedlo Lidického trio a když nepomohlo ani střídání odskočili soupeři na rozdíl dvou bodů – 3:5.

Vzdát jsme se nechtěli, byť bylo evidentní, že nám to ten den zkrátka nejde. Gruber s Beránkem se dostali do třetího setu, který nabídl sinusoidový vývoj skóre, obě sestavy se střídaly ve vedení, za stavu 9:9 rozhodl razantním úderem ven z hřiště Gruber – 4:5. Novák s Barešem nastoupili s odhodláním a především prvně jmenovaný opravdu příkladně bojoval, jenže hosté hráli strojově přesně a když Martinovi začala haprovat nahrávka na spoluhráče, bylo jasno – 4:6.

Výsledek utkání ovlivnila naše nepřipravenost a nekoncentrovanost v úvodu a pak kolaps vložené dvojice. Je ale třeba vidět, že hosté hráli velmi dobře, byli přesnější a pestřejší v útoku. My předvedli takové množství nevynucených chyb, že jsme prostě na bodový zisk pomýšlet nemohli.

Zhlédnuto: 668 ×