8.kolo 2.ligy

25-05-2013
TJ Sokol Slaný - TJ Plazy 4:6

Warning: Parameter 2 to TexyPhraseModule::processPhrase() expected to be a reference, value given in /data/www/obrona.net/nohejbalslany.obrona.net/texy/texy.php on line 1043

V tradičně nevlídném počasí jsme začali s černými páskami na rukávech – vzpomínkou na Pepíka Hrdinu a tradici jsme se rozhodli neporušit ani špatným vstupem do utkání. Obě dvojice ztratily své souboje ve dvou setech, ta Novákova sice velmi těsně, to ale nic neměnilo na skutečnosti, že hosté vedli 0:2. Gruberovo trio odevzdalo první sadu a vše nasvědčovalo velmi jasnému až debaklovitému vývoji utkání. Naši ale dřeli a souboj dokázali zvrátit – 1:2. Druhá trojice se rvala, ale víc než 8 bodů ve třetím setu nedokázala, čímž hosté znovu odskočili – 1:3.

Ve vložené dvojici jsme byli stále o kousek napřed a také jsme ji ve dvou sadách získali pro sebe – 2:3. V singlu šlo o hodně, Beránek mimo výborně hrajícího Moce bojoval i se sebou – příliš kazil a jeho opatrné útoky soupeři vyhovovaly. První set tak šel do Plazů, druhý už ale za naším singlistou, rozhodující sada byla nesmírně dramatická a domácí hráč si udržel náskok až do posledního úderu – 3:3. V tomto souboji emoce doslova tekly…

Gruberovo trio opět hůře startovalo, druhou sadu ale pojalo exhibičně a i ve třetím setu mělo navrch – 4:3. Druhá trojice se na této vítězné vlně ještě nějakou dobu vezla a držela si tříbodový náskok, soupeři se ale lepšili každým úderem a naopak naši slábli – 4:4.

Ve zhoršujících se klimatických podmínkách se lépe orientovali protivníci, nám odešlo zakončení, byť mezihru jsme měli tentokrát slušnou. Obě dvojice dojely na nemohoucnost v útoku a to hosté s velkou chutí a přehledem využili – 4:6.

Čtyři a půl hodiny trvající utkání bylo v některých okamžicích vypjaté a výrazně vyhecované, Plazy předvedly velkou kvalitu a nedá se říci, že si odvezly body nezaslouženě. Přesto jsme měli remízu uhrát, bohužel v rozhodujících okamžicích (především druhé trojice) nám chybělo více klidu i štěstí. Poslední dvě prohry nám mohou v konečném účtování hodně chybět, zvláště když jsme viděli některé dnešní výsledky.

Zhlédnuto: 575 ×