08-09-2013
NK Zaječov - TJ Sokol Slaný 5:5

Warning: Parameter 2 to TexyPhraseModule::processPhrase() expected to be a reference, value given in /data/www/obrona.net/nohejbalslany.obrona.net/texy/texy.php on line 1043

K veledůležitému souboji jsme odjížděli bez Hrdiny a zraněného Bareše, obětavě s k týmu připojil po zranění Černý, tréninkový výpadek na něm ale byl hodně znát.

Tirpák s Jonákem byli v souboji s Radoměřským a Vondráčkem stále o něco napřed, především ale nekazili, což nakonec stačilo – 1:0. Gruber s Novákem se proti Perůtkovi s Dvořákem dost zapotili, když ztratili zcela jasné vedení, nakonec ale také hráli jen na dva sety – 1:1.

Do Gruberovy trojice nastoupil dorostenec Lidický a především v nahrávce se vůbec nemýlil, hosté první sadu vyhráli nad Tirpákovou sestavou na devítky, druhou sadu již zvládli přesvědčivěji – 1:2. Bohužel Vondráčkova trojice šlapala vodu ve všech herních činnostech a po zásluze nestačila na Perůtkovu sestavu – 2:2.

Utkání jak na houpačce,to byla vložená dvojice. První set, suverénní domácí, druhý my, horor v rozhodující sadě vrcholil za stavu 9:9. Lidický hrál přes domácího hráče,míč padl ven, sudí zahlásil bod pro nás, jelikož viděl teč. Nastaly hodně vzrušivé okamžiky, domácí plejer pak odmítl podat našim ruku – to ale postrádalo logiku, rozhodnutí přišlo od arbitra…2:3.

V singlu se naplno projevilo, že Beránek ležel tři měsíce v knihách a o tuto dosciplínu ani nezavadil, první set ještě za stavu 9:9 smečoval do sítě, v tom druhém se ale nepletl a prakticky všechny míče posílal mimo kurt – překvapivý bod pro domácí 3:3.

Tirpákovo trio pak přehrálo naši pozměněnou sestavu a i když to nebylo nikterak výrazně, znamenalo to vedení domácích – 4:3. Gruberova sestava ale nenechávala nikoho na pochybách, kdo že je ve trojicích nahoře – i našim stačily dva sety k zisku bodu 4:4.

Gruber s Novákem pak proti elitní domácí dvojici hráli vyrovnaně, bohužel byli horší v příjmu i nahrávce a tak znovu šli hostitelé do vedení – 5:4. V souboji o vše se Radoměřský s Vondráčkem hodně snažili, získali úvodní sadu, soupeři ale tu druhou a naši měli v posledním setu nevýhodu podání, ale zvládli ji na jedničku, poslední míč uklidil Radoměřský profesorsky přesně tam, kde nikdo v zeleném dresu nebyl – 5:5.

Od vložené dvojice už bylo utkání dost vyhecované, remíza je ale spravedlivým odrazem toho, co se na kurtu dělo. U nás hrál prim znovuzrozený Pavel Gruber, ve trojicích neskutečně drtil soupeřovu obranu, u domácích hrál výborně Tirpák. Celkově ale bylo znát, že oba celky tréninku v okurkové sezóně moc nedaly. Příjemnou koncovkou byli domácí fandové, kteří si s námi velmi sportovně přišli po utkání podat ruce a stejnou pochvalu zaslouží domácí hlasatel.

Bod, který jsme urvali, už nakonec nic neřešil, protože Aš s Čelákovicemi neuspěla, což znamená, že i pro příští rok jsme druholigoví!

Zhlédnuto: 546 ×