14.kolo II.ligy - 14.9.2013

15-09-2013
TJ Slavoj Tachov - TJ Sokol Slaný 5:5

Warning: Parameter 2 to TexyPhraseModule::processPhrase() expected to be a reference, value given in /data/www/obrona.net/nohejbalslany.obrona.net/texy/texy.php on line 1043

K poslednímu utkání sezóny jsme odcestovali bez Nováka, Bareše a dorostence Lidického, naštěstí se k nám na poslední chvíli připojil Pavel Gruber.

V prvním souboji s Oktábcovou dvojicí určitě nebyli Vondráček s Radoměřským favority, přesto se prokousali do třetího setu, bohužel na neplnění dohodnuté taktiky – 1:0. Při neúčasti Nováka se ke Gruberovi vrátil Beránek a tato staronová dvojice si celkem v pohodě poradila s Luleyovou sestavou – 1:1. Radoměřský,Vondráček a Lidický, to bylo trio, které uloupilo Oktábocově trojici první set – prvně jmenovaný za stavu 9:9 zakončil neskutečně přesným úderem z velmi těžké pozice. Druhá sada byla ale smrští domácích, v té rozhodující hostům nestačilo vedení 8:9, takže opět vedl Tachov – 2:1. Gruberova trojice s Beránkem a Hrdinou nenechala nikoho na pochybách – Pavel několikrát udělal ze soupeřů jen sběrače míčů a když přičteme horší formu Luleye, bylo vyrovnáno – 2:2.

Lidický s Černým odehráli vyrovnaný první set, v závěru ale chybovali, prvně jmenovaného nahradil Hrdina, který i přes to, že dlouho netrénoval, odehrál velmi dobrý zápas. Za stavu 9:9 ale místo razance zahrál zkrácený míč, domácí ho vybrali a zakončili – 3:2. V singlu se Beránek rehabilitoval za výpadek z minulého týdne, přistoupil na hru na jistotu a ve dvou sadách znovu srovnal – 3:3.

Pak Gruberovo trio narazilo na Oktábce, který předvedl výkon dne, skvěle střídal rytmus, zkracoval, smečoval a prakticky pokaždé to byl bod. Slaňáci neměli šanci – 4:3. Druhá trojice bez obtíží získala první set, jenže ve druhém podobně dominovali domácí, trochu to připomínalo ženský tenis :-) Rozhodující sadu naši vydřeli a opět byla na ukazateli stavu remíza – 4:4.

Gruber s Beránkem pak překvapivě snadno zdolali Oktábcovu dvojici a poprvé v utkání nás dostali do vedení – 4:5. Radoměřský s Vondráčkem první set a naše akcie šly nahoru, jenže od druhé sady se domácí zlepšili a ve třetím setu trochu „odešel“ Radoměřský – 5:5.

Souboj o páté místo skončil zaslouženě bez vítěze, místy byly k vidění pěkné výměny, obě mužstva měla velkou touhu po dvou bodech, ale vždy něco chybělo k tomu, aby byl soupeř . Co ale bylo zarážející, to byl herní prostor porostlý v poměrně širokých pásech u krajů trávou, to by se snad na této úrovni objevit nemělo…

Zhlédnuto: 662 ×