Mistrovství ČR singl 2013

28-10-2013
Jakub Beránek mezi 16 nejlepšími

Warning: Parameter 2 to TexyPhraseModule::processPhrase() expected to be a reference, value given in /data/www/obrona.net/nohejbalslany.obrona.net/texy/texy.php on line 1043

Mistrovství ČR jednotlivců proběhlo v pěkném areálu v Nymburce, sešlo se 32 hráčů, pro chybějící soupisku nemohl nastoupit Moc.

Beránek se dostal do skupiny s Mrákavou, Chytrou a Strejčkem, čili se třemi extraligovými borci. S prvně jmenovaným odehrál vyrovnaný souboj a přestože i v rozhodující sadě se modřickému matadorovi podařilo vsugerovat našemu hráči, že při lichém počtu bodů má podávat zprava, vítězství šlo do Slaného. Beránek se dobře pohyboval a Mrákava marně hledal jak získávat body.

Proti Strejčkovi začal slánský hráč bez respektu a celkem s přehledem získal první set, jenže druhá sada byla v režii soupeře, ten několika umístěnými údery rozvrátil obranu protihráče a do rozhodující sady šel v psychické výhodě. Beránek se ale uklidnil a když soupeř za stavu 6:7 vyhodil podání, už si v pohodě došel pro druhé vítězství.

V hale musel slánský sokolík porazit Chytru, aby měl jistotu postupu. První set šel do Slaného (8:10), ve druhém Jakub odmítl několika chybami klidnou koncovku, naštěstí varský plejer za stavu 9:9 nasměroval podání do sítě.

Pavouk play-off přisoudil Jakubovi velezkušeného hráče Karlových Varů Babku (byť to nebyl systém, kdo zařídil toto střetnutí…). Beránek začal nervózněji, což vycházelo i z prostého faktu, že po delším onemocnění mu přece jen začaly docházet síly. Soupeř ho držel na uzdě nepříjemným servisem a sám pravidelně bodoval, přesto úvodní sadu rozhodl až poslední možný míč. Ve druhém setu měl soupeř stále mírný náskok, který si udržel až do posledního úderu. Postup soupeře byl zasloužený, byl v rozhodujících momentech důraznější a přesnější.

Nepochybně jsme chtěli vidět, jak náš hráč přejde přes první kolo play-off, je ale třeba respektovat kvalitu soupeře a vlastní limity.

Co ale bylo z našeho pohledu , to byla situace v Babkově skupině. O první místo se střetl právě posledně jmenovaný hráč se slovenským reprezentantem Brutovským, který se ale ve vzájemném souboji zranil tak, že nemohl pokračovat. Překvapivě ale skrečoval souboj plejer Varů, čímž si „vybral“ za soupeře právě Beránka. Komedií pro diváky pak bylo pokračování této situace, kdy Brutovský dobelhal na kurt, absolvoval losování, pozdrav s rozhodčími i soupeřem a bez kopnutí do míče vzdal Mrákavovi. Minimálně šlo o šméčko na hráče Flekače z Čelákovic, který by mohl hrát místo zraněného Brutovského.

Jinak bylo znát, že tentokrát přijeli jen ti, kteří se singlu věnují a mají možnost se konfrontovat s kvalitními soupeři, úroveň byla opravdu vysoká…

Zhlédnuto: 556 ×