27282930

TJ Sokol Slaný "A" - NK Zaječov 4:6

06-04-2014
Vstup do sezóny nám hrubě nevyšel...

V Zaječově jsme vloni končili a hned s ním i začínali druhý rok v 2.lize. Úvod souboje se nám ale nadmíru vydařil, duo Gruber – Jůzek nedalo zkušeným Perutkovi s Dvořákem nejmenší šanci a velmi rychle nás dostalo do vedení. Vondráček s Novákem se do Tirpákovy dvojice zakousli s velkým elánem a získali první set, hosté se ale dostávali do tempa a dovedli souboj do třetí sady a zde byli lepší – 1:1.

Od naší první trojice jsme očekávali úspěch, přišlo ale velké zklamání, naši proti slabší soupeřově sestavě jen dotahovali a prohráli ve dvou setech – 1:2. Vondráčkovo trio se pak statečně bilo s Tirpákovou sestavou, hrubě ale nezvládlo rozhodující třetí sadu, v níž nezískalo ani míč – 1:3.

Z těžkého psychického knokautu jsme se dostávali obtížně, v první sadě třetí dvojice to bylo znát hodně, Bareš ale dokázal, že je muž bez nervů a tradičně zkrátil – 10:9, ve druhém setu už z našich spadla deka a povolili hostům pouhé tři body – 2:3.

Ze singlu jsme měli obavy, Tirpák hrál ten den ve velké pohodě, Beránek si navíc od posledního souboje tuto disciplínu neokusil a v prvním setu to bylo znát (10:9). Následující set už byl náš borec nahoře a nepřipustil komplikace – 3:3. Diváci ocenili potleskem výkony obou hráčů, zároveň také fakt, že jsme se vrátili do hry.

Gruberovo trio pak bylo v souboji s Tirpákovou trojicí o jednu soutěž níž a hosté si velmi snadno přivlastnili vedení 3:4. Vondráček, Novák a Černý, tito tři měli přinést naději pro žlutomodré barvy. Když už se zdálo, že půjde ze hřiště chybující Novák a místo něj naskočí Jaro Tabaček, zahrál náš levák dva kvalitní údery, našim naskočil kardiostimulátor a bojovným výkonem opět srovnali – 4:4.

Závěr souboje byl otevřený a nabízel všechny možné varianty. Bohužel naše první dvojice prakticky v ničem nenavázala na svůj výkon z úvodu utkání, ve druhém setu udělali naši jen 4! body – 4:5.

Vondráček s Novákem přežili v první sadě klinickou smrt (10:9), jenže jim to příliš nepomohlo, dílem horším příjem Nováka a pak tím, že jinak skvěle hrajícímu Vondráčkovi totálně odešla nahrávka a nikdo nevěděl kam. Naši získali ve třetí sadě jediný bod – 4:6.

Ve světle ostatních výsledků tohoto kola je porážka se Zaječovem opravdu sportovní tragédií. Hosté přijeli v šesti, navíc si pochroumal kotník Sušánka, vše nám mělo hrát do karet. Bohužel se herně zhroutil Pavel Gruber a my byli bezradní. Propastný rozdíl mezi oběma týmy byl ve finální nahrávce, především plejeři našich prvních dvou dvojic v této disciplíně propadli…

Za týden hrajeme v Plazech a jedeme tam jako totální outsider…

Zhlédnuto: 441 ×