TJ Sokol Slaný A - Liapor Karlovy Vary B 5:5

21-04-2014
První bod v sezóně...

Warning: Parameter 2 to TexyPhraseModule::processPhrase() expected to be a reference, value given in /data/www/obrona.net/nohejbalslany.obrona.net/texy/texy.php on line 1043

Vary mají letos stejně špatný vstup do soutěže jako my, dvě prohry, takže se aktuálně potkala dvě nejhůře postavená družstva. Hosté přijeli s Čermákem, nám chyběli Jůzek (Malta), Tabaček (Slovensko) a Hrdina (Ústí nad Labem). Museli tedy zaskočit fluktuanti z béčka a nevedli si zle.

První dojice měla tragický vstup do souboje s Čermákovou sestavou, druhý set už ale naši uhráli a ve třetím to byla ruská ruleta, v níž nás políbila paní Štěstěna. Valenta zcela sám na síti nechytatelně zakončoval a hrábl do saka – 1:0. Neporazitelní Bareš s Černým měli velké problémy se soupeřovým podáním, i přesto prohráli oby sety těsně – 1:1.

Gruber začal trojici s oběma velikonočními Beránky a předváděl neskutečné věci, hostující dvojice uhrála jen 6 bodů, my šli znovu do vedení – 2:1. Novákovo trio posílil Radoměřský a v souboji s Veselého sestavou byl velmi platným hráčem. Vyrovnaný souboj dospěl do třetí sady a stavu 9:9, tam měli pevnější nervy soupeři s lázeňského města – 2:2.

Beránek s Radoměřským získali ve vložené dvojici celkem s přehledem první set, druhý ale byl jak na houpačce, určitě i proto, že Beránkův spoluhráč třikrát útočil z druhé a hlavně nepřipravené druhé. Za stavu 9:9 vybral skoro nechytatelný míč Beránek, Radoměřský sprintersky neuvěřitelně zabojoval a jeho kolega na síti propálil hostující pozorovatele – 3:2. Všichni očekávali, že našeho singlistu tento famózní závěr nakopne, opak byl ale pravdou. Zatímco Čermák hrál strojově přesně, Jakub trefoval prostory mimo hřiště nebo síť. Nejhorší letošní výkon soupeř potrestal a bylo opět srovnáno – 3:3.

Gruberova trojice pak narazila na Veselého sestavu a v prvním setu se našim vůbec nevedlo, druhá sada ale už skýtala jiný obrázek. Třetí set ovládly nechytatelné Gruberovy útoky, ten poslední byl ukázkou milimetrově přesně řízené pumy – 4:3. Novákovo trio pak předvedlo sebevědomý výkon, naopak hostům se nevedlo nic, kazili tak trochu a souboj doslova odevzdali – 5:3.

Gruber s Novákem získali první set 10:9, 8:10 ztratili druhý, bohužel ve třetí sadě naši uhráli jediný bod – 5:4. Černý s Barešem pak hráli o naději, prvně jmenovaný byl v zoufalém pokusu o zvrat střídán veteránem Beránkem, jenže na hosty to bylo málo. Beránek sice poměrně slušně bodoval, poslední tři míče ale totálně zkazil – 5:5.

Utkání se odehrálo ve sportovní atmosféře, remíza je zasloužená, bohužel pro nás jde o ztrátu – a to i přes to, že jsme nebyli kompletní. Potvrdilo se, že máme opakované potíže s kvalitou příjmu a nahrávky, bohužel v singlu šlape vodu opora posledních let, to nás dnes dělilo od dvou bodů…

Zhlédnuto: 471 ×