TJ Avia Čakovice B - TJ Sokol Slaný A 6:3

28-04-2014
V Praze jsme drželi krok jen do poloviny utkání...

Do Čakovic jsme jeli s tím, že nemáme co ztratit a hlavně po delší době skoro kompletní, když chyběl jen Bareš.

V první dvojici nastoupil opět Gruber s Novákem a příliš se jim nevedlo. V prvním setu ještě naši dokázali vzdorovat, když prohráli 10:8, avšak v tom druhém nikoliv. Kopeckého duo tedy připsalo domácím první bod – 1:0. Do druhé trojice spolu poprvé nastoupili Jůzek s Vondráčkem a nezačali zle, když v poklidu vyhráli první set. Druhý se ale nesl v opačném duchu a šlo se do setu třetího. V něm již naše dvojice prohrávala – 8:9, ale dokázala zvítězit, když nejdříve Vondráček zahrál skvostný kraťas a následně Jůzek neskutečně zablokoval domácího smečaře – 1:1. Do trojic jsme šli s nadějemi. Gruberovo trio také začalo proti Kopeckému velice dobře, když vedlo v prvním setu již 8:5. Bohužel ale přišla série chyb a nešťastná prohra 9:10. Ve druhém setu si Kopeckého trio už vývoj pohlídalo – 1:2. Druhá naše trojice v čele s Vondráčkem prohrála první set těsně 9:10 a vypadalo to s námi zle nedobře. Naštěstí se chlapci vzchopili a oba další sety získali, byť ten třetí až posledním možným míčem – 2:2. Do vložené dvojice jsme vkládali velké naděje a ty naštěstí nebyly plané. Beránek ml. s debutantem Tabačkem vyhráli oba sety 10:6 a bylo – 2:3. Zápas to však nebyl jednoduchý. Nutno zmínit start domácího Z. Kalouse, který je ročník 2001 a ukázal svůj ohromný potenciál. Do singlu opět nastoupil Beránek ml. a proti sobě měl velice těžkého soupeře, kterým byl Kopecký. Beránek však oproti předchozím nepodařeným singlům držel krok a vedl dokonce 9:8. Bohužel se ukázala jeho nepohoda, když za tohoto stavu hrál nesmyslnou patu do sítě a následně při solidním příjmu vyhodil smeč do sítě. Ve druhém setu byly k vidění velice kvalitní výměny, ale Kopecký svou strojovostí a zkušeností nedal Beránkovi ml.šanci – 3:3. Začínalo se od nuly. Bohužel Vondráčkova sestava proti Kopeckému v prvním setu nezahrála dobře a tak se střídalo. Místo Nováka nastoupil Jůzek, hra se zkvalitnila a neslo to ovoce, když naše trojice vyhrála druhý set 10:7. Třetí set byl ale bohužel podobný prvnímu – 3:4. Gruberovo trio mělo v plánu srovnat stav, ale to se nepodařilo. Gruber nebyl tak jistý na útoku jako v předchozích zápasech, Hrdina také nebyl ve své kůži a Beránek ml. v rozhodujících chvílích nenahrál dobře – 3:5. Naší druhé dvojici spadl následně „řemen“ a prohrála velmi hladce s Kopeckým a Poncarem, který v tomto souboji zahrál bezchybně – 3:6.

Až do stavu 3:3 byl k vidění velice kvalitní a vyrovnaný zápas, se skvělou atmosférou. Bohužel jsme v tempu nevydrželi a zaslouženě prohráli. Rozdílovým hráčem byl pak Kopecký, který přinesl domácím pět bodů. Vše je to neustále dokola, vázne nám mezihra a na to doplácíme. Dalším důležitým bodem je singlu. Je třeba aby se Beránek ml. oklepal a začal s přísunem bodů z této disciplíny. Třetím důležitým bodem je kázeň a životospráva některých hráčů. Nelze házet flintu do žita, některé zápasy jsou kvalitní, ale celý tým musí jezdit po zadnicích a jít za vítězstvím od začátku až do konce…

Zhlédnuto: 427 ×