5.kolo KS: TJ Sokol Zvánovice - TJ Sokol Slaný B 3:6

11-05-2014
První vítězství na hřištích soupeřů!

Ve Zvánovicích jsme našli pěkně upravené hřiště s nesmírně zajímavou úpravou oplocení (nabodané míče na tyčích).

Seghman s Kováčikem už určitě odehráli lepší souboje než byl ten sobotní a i proto se domácí dostali v pohodě do vedení 1:0. Somol s dorostencem Lidickým naopak potvrdili, že jim forma pomalu ale jistě stoupá a vyrovnali – 1:1.

Lidického trojice pak tahala za kratší konec provazu a to byla voda na mlýn aktivních domácích – 2:1. Somolova sestava dokázala odehrát takticky ukázněné utkání a i díky tomu se opět na ukazateli objevila stejná čísla – 2:2.

Vložená dvojice si ve dvou setech poradila s domácím duem a opět jsme převrhli vedení na svou stranu – 2:3. Rozhodujícím okamžikem byl singl, kde mladý Lidický ztratil první set, ale dále hrál velmi disciplinovaně, zodpovědně a bojovně, což ho dostalo do třetí sady a zde už byl jistější, než jeho protivník – 2:4. První vítězství v singlu přišlo v pátém kole…

Když nezvládla třetí set Somolova trojice a domácí snížili, měli jsme o vývoj utkání ještě obavy – 3:4. A když Lidického trio ztratilo první sadu, katastrofické scénáře dostávaly ostřejší obrysy. Radoměřského pak vystřídal Beránek, naši zpevnili obranu a vedoucí trojice začal pravidelně bodovat, navíc se chytil i dorostenec Seghman v poli a tak byl na světě pátý bod – 3:5.

Somol s Lidickým pak předvedli velmi sebevědomý výkon a domácím hráčům nedali moc možností ke zdramatizování závěru utkání – 3:6.

Vítězství bylo zasloužené, domácí sice chvílemi nehráli vůbec špatně, jenže stejně tak dokázali vyprodukovat velké množství nevynucených chyb a my to dokázali využít.

Zhlédnuto: 412 ×