27282930

7.kolo 2.ligy 2014

26-05-2014
TJ Dynín - TJ Sokol Slaný 6:2

Po volném víkendu jsme vyráželi na horkou půdu Dynína s cílem urvat body a konečně odhrnout deku, která na nás od začátku sezóny ležela. Bohužel jsme tomu od posledního zápasu nešli příliš naproti, když se ani jednou netrénovalo.

Naše první dvojice ve složení Gruber-Novák prohrála první set, ve druhém vedla 9:7,bohužel ale naši borci neunesli tíhu okamžiku a i tento set prohráli. Za devítek totiž Gruber zahrál výborný úder a my již zvedali ruce, ale domácí Pudil vytáhl zákrok dne a z odvetného útoku potvrdil vedení domácích – 1:0. Doufali jsme tedy, že naše druhá dvojice stav srovná. Jůzek s Vondráčkem totiž poslední zápasy zahráli velice dobře a zvláště druhý jmenovaný je tahounem. Bohužel neplatilo přísloví, že dvakráte nevstoupíš do stejné řeky. Chlapci do ní vstoupili a zle se v ní vykoupali, když taktéž ztratili vedení 9:7. Druhý set už byl jasně v režii domácích – 2:0.

Gruberova trojice si nevedla proti té Kozlově špatně a vyhrála první set. Následně, ale ztratila oba další sety, i když v tom třetím vedla 8:7 – 3:0. Stav který poslední dobou vcelku dobře známe, zvrátilo Vondráčkovo trio, které vyhrálo ve třech setech – 3:1.

Opět jsme vzhlíželi k nepárové části, která nás zdobí. Bohužel Tabaček neměl zrovna svůj den a kvalitně hrající domácí toho umně využívali a smetli naše duo 10:4. V půlce druhého setu vystřídal Černý Tabačka a ihned se to projevilo. Naši druhý set vyhráli a v tom třetím měli za stavu 8:8 nabito. Černý bohužel svůj útok vyhodil metr za čáru. Následně ještě Beránek velice netradičně zahrál ze skoku klepák na síti, ale domácí si vše již pohlídali – 4:1.

Mračna se tedy stahovala nejen nad samotnou vesničkou, ale i nad námi. Beránek nastoupil proti Pudilovi sice s kvalitním příjmem, ale s útokem se příliš nepotkal. I tak bylo z prvního setu drama, které ale domácí hráč zvládl lépe 10:9. Po slovních útocích domácích fanoušků se ale Beránek vzepjal a vyhrál zbylé dva sety 10:4; 10:5 – 4:2.

Doufali jsme, že solidně hrající Vondráčkovo trio by mohlo připsat také bod, ale výborně hrající Kozel na smeči a výtečné pole domácích, nás rychle přesvědčilo o opaku. Nepomohlo ani střídání Nováka za Jůzka – 5:2. Gruberovo trio se snažilo ještě zavelet k obratu, ale nedařilo se na útoku a body jsme většinou dělali za soupeře – 6:2.

Soupeř nás převyšoval především v poli a mohl se opřít o skvěle hrajícího Kozla. Nás sráželi klasicky hrubé chyby v rozhodujících okamžicích. Bohužel nás baráž zjevně nemine a tak je alespoň důležité kvalitně se na ni připravit. Na půdě Zaječova to však bude těžký oříšek…

Zhlédnuto: 433 ×