8.kolo KS 2014

01-06-2014
TJ Sokol Slaný B - NK Osnice 4:6

Takový souboj jako byl ten sobotní s Osnicí už doufám nezažijeme…

Už úvod střetnutí napověděl, co se bude dít. Somol s Lidickým ztratili první sadu 9:10, druhou celkem v pohodě získali a rozhodující set opět 9:10 – hosté vedli 0:1. Seghman s Kováčikem si vedli podobně, první sadu přenechali soupeřům v poměru 9:10, ve druhé už příliš chybovali – 0:2.

Somolovo trio se prokousalo proti Laštovkově sestavě do třetího setu, v něm ale uhrálo jeden jediný bod – 0:3. Lidického sestava deklasovala hostující trio v prvním setu, jenže druhý získali hosté – pokud by chtěl zvídavý čtenář vědět v jakém poměru, pak ho nepřekvapím, bylo to 9:10. V rozhodující sadě se na nás konečně usmálo ono pověstné štěstíčko, vyhráli jsme 10:9 a snížili na 1:3. Beránek s Radoměřským v prvním setu excelovali, jenže od druhé sady se soupeři zlepšili a stav souboje vyrovnali. Třetí set už naši zvládli lépe a přidali nám další bod – 2:3.

Do singlu nastoupil Radoměřský a byl u zřejmě historicky nejdelšího souboje v této disciplíně. Oba hráči vyznávají podobný styl, takže dlouhé nakopávané míče brázdily nebe nad Slaným tak dlouho, dokud někdo nezkazil. Hostující plejer si podřízl v posledním setu větev sám, za stavu 5:5 se snažil přechytračit Radoměřského chybným postavením (což mu i vyšlo), při rychlé snaze podat do obrácené strany hřiště ale minul kurt! Náš hráč už byl pak jistější a vyrovnal stav utkání – 3:3!

Somolovo trio proti druhé trojici Osnice ztratilo úvodní set, nejistého Kováčika střídal Beránek a naši se dostali do třetího setu, v něm až do konce neustále vedli, jenže soupeři vše dotlačili do tradičních devítek a v nich se míč otřel o blok Somola a skoro bez odskoku dopadl metr od něj – 3:4. Lidckého sestava se trápila nepřesnostmi a neschopností získat bod útokem. Pro hosty jednoduchý úspěch – 3:5.

Somol s Lidickým si spravili chuť po neúspěchu z počátku utkání a ve dvou setech nám vrátili naději na bod – 4:5. Seghman s Kováčikem nevypadali příliš nebezpečněi tak ale došli do devítek, které pochopitelně uhráli hosté, naši ale druhý set odehráli mnohem lépe a šlo se do rozhodující sady. Přetahovaná nemohla skončit jinak, než stavem 9:9. Naši byli dvakrát na útoku, podruhé se rozhodl Kováčik nenahrávat a daleko od sítě zasmečoval. Metr za kurt! Prohráli jsme posledním možným míčem 4:6.

Hosté vyhráli SEDM! setů 9:10, snad jsme si kopec smůly vybrali až do dna. Určitě jsme si prohrát nezasloužili, ale na to se historie neptá…

Zhlédnuto: 451 ×