252627282930

8.kolo 2.ligy 2014

07-06-2014
NK Zaječov - Sokol Slaný A 6:4

K druhému týmu tabulky jsme vycestovali bez Hrdiny a klasicky bez Bareše, kterého jsme neviděli minimálně měsíc. Alespoň jsme tedy vyjeli s odhodláním zlomit prokletí a konečně zvítězit. Rozhodně jsme tomu v Zaječově nebyli daleko. Do první dvojky nastoupil Gruber s Novákem a elitní domácí duo Tirpák s Jonákem naše chlapce rychle vyprovodilo – 1:0. Vondráček s Jůzkem začali trošku vlažně a ztratili první set, v dalších dvou už ale soupeři nedali příliš šancí a srovnali stav utkání – 1:1. První trojice zůstala v klasickém složení Gruber, Beránek, Tabaček, ale proti Tirpákově trojici nenašla účinnou zbraň. Nepomohlo ani posílení útoku Novákem, který vystřídal Tabačka – 2:1. Spoléhali jsme tedy na to, že Vondráčkovo trio srovná stav utkání. V prvním setu tomu také vše nasvědčovalo, byť ho naše sestava získala až posledním možným míčem. Následně však chlapci přestali plnit pokyny a vyhazovali jeden míč za druhým(soupeř tak ani nemusel dělat body), což vyvrcholilo debaklem ve druhém setu 10:1. V rozhodujícím třetím setu vedla naše sestava již 9:7, ale i toto vedení klasicky ztratila. Když už bylo totiž za stavu 9:9 přijato a nahráno, zvolil Vondráček sice dobrý úder přes blok na střed, ale bohužel pro nás do autu – 3:1. A jako již po několikáté jsme spoléhali na nepárovou část. V ní si bez větších potíží poradil Beránek a Tabaček s domácí sestavou – 3:2. Do singlu překvapivě nenaskočil Tirpák, ale Sušánka, se kterým Beránek neměl větší problémy a hladce zvítězil ve dvou setech. Bylo opět srovnáno – 3:3. Naše druhé trio pak kladlo slabý odpor Tirpákově trojici – 4:3. Podobně ale v opačném gardu na tom byla Gruberova trojice, která také zvítězila vcelku lehce, byť byl tento výsledek podpořen příchodem Nováka za Tabačka. Novák zahrál na zakončení fantasticky a nutno dodat, že Tabaček hrál také velice dobře, ale musela přijít změna hlavně na útoku – 4:4. Očekávali jsme tedy zisk bodu, jelikož Tirpák s Jonákem ten den hráli ve velké formě. Na kurtu se ale začaly dít věci! Vondráček s Jůzkem se do soupeře zakousli a precizní hrou mu v prvním setu nedali příliš šancí na odpor. Ve stejném duchu pokračovali prakticky celý set, ale ani vedení 9:8 našim nestačilo a šlo se do setu třetího. V něm opět naši borci hráli prim a vedli 8:7. Pak ale přišly dvě rány osudu za sebou. Po delší výměně musel Vondráček na blok a smeč z nohy Jonáka šla právě do Vondráčkova bloku, na pásku a překulila se k nám 8:8. Při další výměně zasmečoval velice dobře Vondráček ven ze hřiště, Jonák však míč chytil a tak tak, že doběhl a zaútočil. Smeč by šla přímo na naše hráče, ale opět škrtla pásku a dopadla těsně za sako. Naši ještě srovnali, ale za devítek vyhodil Jůzek podání – 5:4. Gruber s Novákem nám pak měli přinést kýžený bod, ale byť vyhráli hladce první set, nevyvarovali se v těch následujících chyb a zápas ztratili – 6:4. Zápas jsme si prohráli především hloupě ztracenou druhou trojicí. Následně nás pak o body připravila obrovská smůla v předposlední dvojici. Poslední dvojice jen dokumentovala naše momentální rozpoložení. V Zaječově nebyl vidět sebemenší rozdíl mezi druhým a posledním týmem tabulky, bohužel na nás stále leží huňatá deka, která nás stojí cenné body…

Zhlédnuto: 384 ×