252627282930

10.kolo 2.ligy 2014

16-06-2014
SK Liapor Karlovy Vary B - TJ Sokol Slaný A 5:5

Po domácím výprasku, který nám uštědřil celek Plazů, jsme vyráželi do lázeňského města spíše na výlet. O to více, že chyběl opět Vondráček a k němu přibyli pracující Hrdina, se stále se dovolenkujícím Barešem, který by mohl klubu zaslat fotku, abychom věděli jak vypadá.

Nastoupili jsme tedy v nejmenším možném počtu a neměli žádnou možnost střídání. Do první dvojice naskočil Novák s Černým a byli rychle vyprovozeni z kurtu – 1:0. Do druhého dua spolu po delší době nastoupili Gruber s Jůzkem a dařilo se jim náramně. Chlapci plnili od začátku pokyny a precizní hrou získali oba dva sety, byť velice těsnými výsledky – 1:1.

Při nedostatku hráčů jsme byli nuceni utvořit speciální trojici složenou z dvou leváků na smeči. Bohužel proti velezkušené Čermákově trojici neměla sebemenší šanci – 2:1. Naprosto stejně si ale poradilo Gruberovo trio s druhou sestavou domácích, když Pavel Gruber potvrdil momentální formu a nedal soupeři sebemenší šanci.

Vloženou dvojici odehráli opět Beránek ml. s Tabačkem. Po kvalitním začátku našeho dua domácí vystřídali své mládí za zkušenost. Ale ani Veselý s Kubínem st. nestačili na chytře a precizně hrající borce ve žlutomodrém, kteří se opírali především o solidní pole – 2:3.

Do singlu nastupoval Beránek ml. s touhou vrátit Čermákovi porážku z domácího zápasu a hlavně připsat čtvrtý bod. To se povedlo, když porazil Čermáka 10:6; 10:5 a bylo – 2:4. Tím se slánští dostali vůbec poprvé v sezóně do vedení 2:4.

Následně se utkaly první trojice a byl to obrovský boj! Gruberovo trio urvalo první set posledním možným míčem, ale druhý set ztratilo 10:8. Třetí set už byl ale v režii zkušené domácí sestavy – 3:4. Naše druhá trojice následně urputně bojovala ve svém střetnutí a dostala se až do třetího setu, který ale bohužel prohrála 8:10 a bylo srovnáno – 4:4.

V této situaci jsme doufali alespoň v zisk bodu. Po prvním setu ovšem nic nenasvědčovalo tomu, že by Gruber s Jůzkem měli připsat pátý bod, když prohráli první sadu 5:10. Ve zbylých dvou setech ale Gruber zlepšil svou činnost na nahrávce a když se k němu přidal i velice dobře hrající Jůzek, bylo hotovo – 4:5. Bez stresu mohli nastoupit Novák s Černým proti silné dvojici Čermák-Kubín ml. A to se také podepsalo na jejich výkonu. Novák podpořen svou rodinou hrál jako z partesu a Černý rozhodně v ničem nezaostával. To vedlo k překvapivému zisku prvního setu. V tom druhém již naši borci vedli 9:8 a začaly se dít věci. Za tohoto stavu vyjel Černý těžký balón, Novák nahrával na skok a prvně jmenovaný lehce tečoval míč za sakem. Drobnou, přesto zjevnou teč viděli všichni, kromě rozhodčího, který přiřkl bod domácím. Jindy flegmatický Černý následně zakopl v emocích míč a z 9:8 pro naše borce bylo 9:10. Tento verdikt naše borce ovlivnil a třetí set již jasně ztratili – 5:5.

Celý zápas se nesl ve vyhecované, avšak korektní atmosféře. Slánští jakoby se v 6 hráčích semkli a podali bojovný výkon! Jako za starých časů zahrál Gruber. Bohužel výsledek zápasu ovlivnila jediná, avšak hrubá chyba rozhodčích a špatné nervy Černého.

Zhlédnuto: 392 ×