27282930

11.kolo 2.ligy 2014

23-06-2014
TJ Sokol Slaný A - TJ Avia Čakovice B 6:1

Do zápasu jsme opět startovali bez Vondráčka s Barešem a také bez státnicujícího Tabačka. Na výpomoc byl tedy povolán Jirka Lidický ml.

Do utkání jsme vlétli jako uragán, když Jůzek s Gruberem snadno vyhráli první set. V tom druhém už to byl tuhý boj a naši borci prohrávali již 8:9, ale bojovností a precizní hrou ještě set získali – 1:0. Po smolném posledním zápase ve Varech spolu nastoupili opět Novák s Černým a také získali v poklidu první sadu. V té druhé se bohužel nevyvarovali chyb v mezihře a šlo se do třetího setu, ve kterém měla naše sestava pevnější nervy – 2:0.

V naší první trojici se objevil opět Hrdina a společně s Beránkem ml. a Gruberem smetli hostující Strejčkovu sestavu snadno ve dvou setech – 3:0. V takové situaci se letos slánští ocitli poprvé. V nasazeném tempu pokračovala i druhá trojice Nováka, Jůzka a Černého, když hladce ovládla první set. Hosté se ale vzepjali a vývoj otočili. Nic nepomohlo ani střídání Lidického ml, který hru naší trojice pozvedl – 3:1.

V nepárové části jsme opět doufali v přísun bodů. Bohužel ale ani Hrdinovi a ani Beránkovi ml. se příliš nevedlo a talentovaný Zdeněk Kalous kopal úžasné míče. Ve druhém setu se neslo vše na stejné vlně a tak za stavu 1:3 pro hosty střídal Hrdinu Lidický ml. Nutno podotknout, že to bylo střídání na nejvýš vydařené. Beránkovi se stále sice příliš nevedlo, ale Lidický celý zbytek dvojice odtáhl a vše korunoval ve třetím setu za stavu 9:9 nechytatelnou smečí na lajnu! – 4:1.

V singlu se dala očekávat velká bitva mezi Strejčkem ml. a Beránkem. Druhý jmenovaný hraje ale poslední dobou singl ve velké pohodě a Strejčkovi nadělil dvakrát 10:4. Na žádost vcelku početného diváctva, dokonce ukončil zápas tak, že zahrál patu levou nohou – 5:1. Toužili jsme ukončit zápas už Gruberovou trojicí, ale soupeř ještě zabojoval a zvítězil v prvním setu. Následně naši hráči zlepšili hru a dostali se do třetího setu. A v něm se opravdu děly věci. Slánští prohrávali již 9:6, ale nakonec z tohoto souboje odešli jako vítězové, když v poli vše ¨vyjezdili¨ a Gruber zahrál na útoku famózně – 6:1.

Mohlo se tedy slavit první vítězství v sezóně. Tým konečně předvedl co v něm je, byť hosté přijeli bez Kopeckého a Poncara. Ve velké formě zahráli Gruber a také mladý Lidický. Nutno ovšem dodat, že celý tým hrál skvostně a bojoval.

Zhlédnuto: 420 ×