27282930

14.kolo 2. ligy 2014

01-09-2014
TJ Sokol Slaný A - NK Dynín 5:5

Do posledního ligového kola jsme nastupovali s čistou hlavou, jelikož nám prakticky o nic nešlo. To ale nemělo znamenat, že zápas favorizovanému Dynínu dáme zadarmo. Klasicky jsme měli trable se sestavou a tak opět vypomohli hráči B-týmu Somol a Lidický ml. Do první dvojice naskočil Novák s Černým a začali ve velkém stylu, když získali první set. Stejně tak bohužel ztratili ten druhý a rozhodovalo se ve třetí sadě, kde ale naši borci tahali za kratší konec – 0:1. Ve druhé dvojici bylo jak na Gruberovi, tak Beránkovi ml. vidět, že jsou v herní pohodě a bylo to znát. Oba zahráli precizně a to vedlo ve dvou setech ke srovnání stavu – 1:1. Novákovo trio hrálo své utkání také velice dobře a zvláště Somol na bloku dělal hostujícím smečařům problémy, bohužel to stačilo jen k zisku jednoho setu – 1:2. Gruberovo trio mělo srovnat a po prvním setu k tomu bylo nakročeno. Ten druhý bohužel naše trojice prohrála 9:10 a šlo se do setu třetího. V něm to byl ohromný boj o každý míč, který vyvrcholil za stavu 9:9. Gruber ze hry nešťastně přijal k síti, kde se soupeřův blokař snažil balón zašlápnout. Dobíhající Beránek ale o míč zabojoval a při tomto souboji spadl hostující hráč do sítě – 2:2. Doufali jsme, že naše vložená dvojice připíše třetí bod, bohužel přání bylo otcem myšlenky. Lidickému ml. se nedařilo na příjmu a hostující dvojice hrála velice dobře 2:3. Před Beránkem byl tedy jasný úkol, srovnat stav utkání, proti solidně hrajícímu Pudilovi. Po prvních zkažených míčích se Beránek rozehrál a deklasoval soupeře 10:3. Ve druhém setu už se ale nevyhnul chybám a tak se šlo do třetího setu. Ten za nepříznivého stavu 5:6 zlomil Beránek smečem levou nohou do místa, kde soupeř nebyl. Nakonec z toho bylo vítězství 10:6 a stav – 3:3. Otočené trojice se zcela nesly v režii slánského týmu. První trojice si se soupeřem poradila ve dvou setech. Neskutečně zahráli Somol s Novákem a bylo z toho poprvé vedení

Dvojice Novák, Černý nejdříve hrozivě ztratila první set 4:10, ale v tom druhém slánští zabojovali, dodržovali taktiku a to vedlo k zisku druhého setu. Třetí set už byl ale v režii hostí – 5:4. O vítězství tedy měli zabojovat Gruber s Beránkem ml. a ti získali první set jasně 10:6. Následně se ale přestalo na chvíli dařit Gruberovi a stejným poměrem naši hráči ztratili set druhý. Ve třetím setu to byla ohromná bitva, která skončila nejtěsnější možnou porážkou našeho dua – 5:5. Utkání se odehrálo ve slušném tempu a mělo svou kvalitu. Výborně zahrál celý tým v čele s Gruberem a Somolem. Slánští si zvedli před nadcházející baráží sebevědomí pochroumané mnoha zbytečně ztracenými souboji…

Zhlédnuto: 375 ×