27282930

1.kolo baráže 2014

09-09-2014
TJ Sokol Slaný A - TJ Slavoj Vrdy 5:0

Ve slunečném počasí a za slušné divácké kulisy zahájila baráž dvojice Černý – Novák opravdu suverénně, naši hráli podobně jako v úvodu souboje s Dynínem, od druhého setu se ale začala hra sokolů zadrhávat, prvně jmenovaný totiž několikrát neuspěl na útoku a soupeři to uměli využít. Musel se tak hrát rozhodující set, méně chyb udělali domácí a bylo 1:0. Gruber s Beránkem své soupeře nijak neválcovali, ale získali první set a přetahovanou v tom druhém ukončil Jakub svým oblíbeným kraťasem – 2:0.

Novákova trojice se Somolem na bloku potvrdila, že si věří a navíc se postupně sehrává, naši uspěli ve dvou setech shodně 10:7 a dostali nás do luxusního vedení – 3:0. Gruberova trojice předvedla v první sadě neskutečnou jízdu a když hosté sestoupili s kolotoče, uzavřel se účet na pěkných 10:1. Jenže ve druhém setu se hosté zpevnili, začali bodovat a našemu střelci kapku došly baterky, šlo se tedy do třetí sady, v ní Vrdy nezískaly ani bod – 4:0.

Všichni se upínali k singlu, který mohl ukončit utkání. Hostující hráč začal velmi suverénně, brzy však zkazil několik míčů a první set byl uzavřen za stavu 10:5. Ve druhém to ale byla bitva o každý míč, hráči se střídali ve vedení a došli až k devítkám. Tam se mohl radovat Beránek a o to víc, že nebyl zdravotně v pořádku. Tentokrát singl moc krásy nepobral…5:0.

Utkání mělo všechny znaky baráže na konci sezóny – chybějící opory na obou stranách, chyby pramenící z nervozity a nevyrovnané výkony. Výsledek je pro Vrdy snad až příliš krutý a průběhu hry neodpovídá, takový už je ale sport. Za týden to může být zcela jiný zápas.

Zhlédnuto: 419 ×