2.kolo baráže 2014

14-09-2014
TJ Slavoj Vrdy - TJ Sokol Slaný 3:5

Warning: Parameter 2 to TexyPhraseModule::processPhrase() expected to be a reference, value given in /data/www/obrona.net/nohejbalslany.obrona.net/texy/texy.php on line 1043

Ve Vrdech se podruhé setkala obě družstva ve stejných sestavách, v hostující sestavě se potýkali s onemocněním Lidický a Novák, za domácí zase musel hrát zraněný tahoun týmu Pikal (ublížil si ještě při venkovním rozcvičení).

Jinak vše začalo jako kopie utkání z minulé soboty – Novák s Černým odehráli skvělý první set, druhý ztratili 10:9 a třetí uhráli 9:10, čímž nás dostali do vedení 0:1. Gruber s Beránkem hráli napínavý a vyrovnaný souboj s Pikalovou dvojicí a po setech 9:10 a 9:10 nás skvěle naladili – 0:2.

Nevypadalo to tak, ale první souboj trojic zřejmě rozhodl celou baráž, Novákova trojice v prvním setu jen podávala domácím míče, střídáním to odnesl Somol, kterého nahradil Radoměřský, ale i tak byl první set exhibicí Vrdů. Ve druhé sadě vedli domácí 8:4, pak se ale zcela nepochopitelně zhroutili, neudělali ani bod a museli do třetí sady – v ní uhráli jediný bod, což znamenalo naše vedení 0:3. Poslední míč tohoto souboje také přinesl jediné hádky, když se od Černého bloku odrazil míč podle domácích do autu…Místo aby vrdští snížili na 1:2, prohrávali 0:3. Přesto se soupeři nevzdali a jejich trojice 10:9 přetlačila Gruberovu sestavu, naši ale následujícím setem po jednoznačném průběhu vyrovnali a my čekali stejný vývoj v rozhodujícím setu – chyba lávky, skvělé bloky Říčana nám umožnily jediný bod – 1:3.

Singl byl také reprízou minulého představení, kulisy byly jiné, aktéři stejní. Co bylo jinak, byla úroveň, oba hráči se výborně pohybovali, Beránek ale byl v jiné kondici než před týdnem, skoro nechyboval a jistě nám získal čtvrtý bod – 1:4.

Gruberovo trio se do soupeře obulo a po suverénním zisku setu přiblížilo konec baráže, jenže druhá sada vypadala jinak, našim nešel příjem podání ani nahrávka, takže Pavel neútočil ze svých prostorů, čehož využíval domácí Havránek na bloku. Třetí set byl už spíše o pevných nervech a ty jsme ztratili my, za stavu 8:8 převezl míč Lidického, Beránek nepochopitelně nevzal tajm a v následném útoku napálil Gruber míč do bloku – 2:4. Ukončit utkání měla ukončit Novákova trojice, ale tentokrát se zázrak nekonal, nepomohlo ani střídání a naši odešli z kurtu po dvou jednoznačných setech – 3:4.

Místo toho, abychom soupeře dorazili, jsme se sami dostali pod tlak, svěšené hlavy sokolíků by si jednoznačně vyhodnotil kdejaký amatérský psycholog…Vyrovnaný souboj dvojic rozehráli o chlup lépe naši (7:10), ve druhém setu se vedení přelévalo ze strany na stranu, nikdo si ale nevybudoval rozhodující náskok. Domácí byli lepší v útoku, na druhé straně ale exceloval v poli Beránek, který především tuto část odehrál jako v transu a vyběhal nemožné. Za stavu 9:9 poslal míč z příjmu Gruberovi a ten si poradil skvěle – poslal přesnou ránu pod nohy ustupujícího hráče domácích – 3:5.

Utkání mělo celkově vyšší úroveň než to ve Slaném, především ve trojicích byly Vrdy lepší a trochu těžily i z prostředí domácí haly. Obě slánské trojice podaly slabší výkon, nejen týmově ale i jako jednotlivci, přesto je naše vítězství zasloužené.

Zhlédnuto: 403 ×