252627282930

MČR jednotlivců 2014

05-11-2014
Skalp vítěze extraligy, smůla a zmar…

Na tuto prestižní událost vyrazil opět Jakub Beránek doprovázen Honzou Radoměřským. Po zaznění hymny se rozlosovaly skupiny. Byla by to zřejmě zvláštní skupina, kdyby Beránek nedostal někoho z Modřic. Tentokráte to bylo takové déjà vu, když začínal turnaj proti reprezentantovi Mrákavovi, stejně jako minulý rok. Dalšími soupeři byli Kalous a Novosad. Utkání s Mrákavou začal Beránek výborně a kvalitními příjmy a výborným polem pro sebe získal první set poměrem 10:5. Ve druhém setu se začalo Mrákavovi dařit na podání a už vedl 4:1. Beránek však opět zapnul a precizní hrou vyhrál i druhou sadu a to 10:9! Výhra nad Mrákavou byla velice cenná, avšak měla být vítězstvím Pyrrhovým.

Po docela dlouhé pauze nastoupil Beránek proti mladému Kalousovi a v první setu příliš nestíhal, když měl sice kvalitní příjem, ale na útoku to nebylo ono. Ve druhém setu už se hra zlepšila, ale za stavu 8:8 si při dobrém příjmu nevybral dobrý útok. Soupeř míč chytil a proměnil ho ve svůj bod. Následný příjem nezvládl a bylo – 0:2.

Po tomto souboji neměl náš hráč už postup ve svých rukou a musel čekat do posledního kola. Mezitím si poradil ještě s Novosadem, kterého porazil 10:3 a 10:9. Tento výsledek paradoxně rozhodl o nepostupu. Mrákava totiž porazil Kalouse ve dvou setech 10:9 a 10:1! Rozhodovala tedy minitabulka, ve které na tom byl nejlépe Mrákava a Kalous s Beránkem měli stejný rozdíl míčů. Kalous měl poměr míčů 30:32 a Beránek 32:34. Při tomto poměru by snad v každém jiném sportu postupoval náš hráč. Bohužel v nohejbalu tomu tak není. Při stejném poměru setů i míčů, nenásleduje totiž v regulích větší počet vítězných míčů, ale celkový součet míčů v tabulce. Nakonec se tedy počítaly do tabulky tří i zápasy s posledním Novosadem. Zvláštní pravidlo vyřadilo tedy Beránka z turnaje již ve skupině… Nutno dodat, že šlo o pouhé dva míče. Byl to tedy po minulém roce opět smolný turnaj, avšak je nutno dodat, že Beránek nemusel řešit nic, kdyby zahrál lépe v zápase s Kalousem.

V konečném součtu byla porážka Mrákavy, který v letošním finále extraligy porazil Karla Hrona, prakticky k ničemu. Celkově náš player ostudu sice neudělal, ale zaostal za očekáváním…

Zhlédnuto: 335 ×