27282930

Kvalifikace o 2.ligu 2015 druhý zápas

13-11-2014
NK Climax Vsetín B - TJ Sokol Slaný A 5:4

Stín ztraceného souboje s Rozvízem na nás ležel zcela evidentně, v naší úvodní sestavě se protočili všichni tři hráči a začali tak, jako skončili před půl hodinou. Po setech 10:7,10:7 šli domácí do vedení 1:0. Proti Novosadově dvojici spustili Beránek s Gruberem ostrou palbu, jenže druhý set se domácí nadechli a muselo se jít do rozhodujícího střetu, tam už ale byli naši přesnější – 1:1.

Novákovo trio ještě došlo v prvním setu do devítek a trochu nešťastně je ztratilo, druhé dějství už bylo jasnou domácí záležitostí – 2:1. Gruberova sestava naopak v devítkách uspěla, stejně ale musela postoupit trápení ve třetí sadě. Tam se Pavlovi dařilo na útoku a opět bylo srovnáno – 2:2.

Odpočinutý Novosad pak ukázal, že si našeho hráče přečetl a v prvním setu mu byl velmi vyrovnaným soupeřem, Beránek ale zavěr zvládl a v druhém dějství, které hrál už na záložní zdroje, neponechal nic náhodě – 2:3.

Rozhodujícím okamžikem celého utkání byl neúspěch Gruberova tria, domácí hráli strojově přesně na dva smečaře, což slavilo úspěch. Pavel nestíhal blokovat a utavený Beránek v poli už také nechytil každý míč, naši prohráli o parník a bylo znovu vyrovnáno – 3:3. Novákovo trio hrálo ženský tenis, první set super, ve druhém peklo a ostuda, rozhodující sada zase euforie. Tu podtrhl Vondráček svým klasicky vycizelovaným kraťasem, kterému soupeři jen přihlíželi – 3:4.

Naše naděje se upínaly k první dvojici, ta si se soupeři vyměnila navštívenky (10:8,8:10), bohužel třetí sada našim nevyšla a zlomila se při dlouhé výměně, kdy naši třikrát na útoku nebodovali. Klukům došly baterky, navíc se neshodli na taktice a domácí už si to pohlídali – 4:4. V posledním souboji začal s Novákem Černý, toho záhy střídal Vondráček, ale všichni se potýkali s příjmem a útoky z dálky na protihráče neplatily. Kluci nic nevzdali, bojovali, ale už jim také docházely síly a po dvou setech 10:8, 10:8 ukončili naše účinkování ve druhé lize – 5:4.

Zhlédnuto: 396 ×