27282930

SINGL ZBEČNÍK 2015

08-03-2015
Turnaj jednotlivců ve Zbečníku - Beránek 2. místo!

Brzy v sobotu ráno vyrazil Beránek na dalekou cestu do Zbečníku na turnaj jednotlivců. Po MČR v singlu je to jediný turnaj u nás v této disciplíně. Beránek na něj tedy vyrazil i přes absenci tréninků a to rovnou z lyží. Na turnaj přijelo 14 hráčů a mezi nimi i reprezentanti Hron či Plachý. Rozlosovaly se tři skupiny, dvě po pěti a jedna po čtyřech hráčích. V té nejméně početné skončil jako jeden z nasazených právě Beránek. Ve skupině náš hráč předváděl slušný singl a v poklidu postoupil bez ztráty kytičky, když porazil Andrýse, Červinku a Mücka. Ve čtvrtfinále pak narazil Beránek na mladého Kábrta, který odehrál slušný zápas, ale na postup to nestačilo. Dále se prapodivně vytvořily dvě semifinálové skupiny. V té Beránkově skupině byl Kučera z Čakovic a Kašpar. Kučera však nečekaně odjel a tak Beránek odehrál zápas jen s druhým jmenovaným, ve kterém snadno zvítězil ve dvou setech. Ve druhé skupině si to o finále rozdal Hron s Plachým a karlovarský hráč podlehl Plachému ve dvou setech. Boj o třetí místo zvládl v poklidu Hron. Finále pak k sobě svedlo dva hráče, kteří neztratili ani set. V prvním setu začal Beránek bez bázně a hany, ale ani vedení 8:6 mu nestačilo na získání sady. Ve druhém setu to byl boj o každý míč, ale Plachý svou precizní hrou získal vedení 9:7. Beránek však zabojoval a tento set ještě získal pro sebe. V rozhodujícím třetím setu ale Plachému dvakráte zafungoval servis a Beránek pak za stavu 6:8 velice slabě útočil a byl soupeřem potrestán. Vítězství slavil extraligový Plachý a nutno podotknout, že vcelku zaslouženě. Beránek zcela jistě nezklamal a přivezl solidní druhé místo. Turnaj se organizačně povedl. Všechny zápasy se odehrály v přátelském duchu a tento singlový turnaj má tak nakročeno k dalším úspěšným ročníkům… Jakub Beránek

Zhlédnuto: 310 ×