1. kolo 2.ligy 2015

06-04-2015
TJ Sokol Slaný A - NK Dynín 6:3

Získali jsme 2 body a přišli o Beránka…

Do první dvojice jsme nasadili Vondráčka s Rosinou a oběma trvalo několik míčů, než se našli. První set ztratili jen těsně 9:10, byť na začátku prohrávali již 0:4. Ve druhé sadě oba svou hru zlepšili a vedli 9:7. Ale ani tento nadějný stav jim nestačil, když vše řešili pouze technickými míči, s nimiž si soupeř poradil – 0:1. Do druhé dvojice naskočili Gruber s Beránkem ml. a bylo znát, že tato dvojice je sehranější. Beránkovi se dařilo na útoku i v poli a Gruber ho doplňoval solidní prací na bloku a tvrdými smeči. Hostující duo nenašlo na naše hráče recept a bylo vyrovnáno – 1:1. Do první trojice naskočil k Vondráčkovi a Rosinovi Černý a v prvním setu se naše trio trošku hledalo. V dalších dvou setech už naši zlepšili mezihru, k čemuž ještě přidal Rosina precizní blok a útok – 2:1. Gruberovo trio vlétlo do zápasu jako uragán a soupeře smetlo v prvním setu 10:4. V dalším vývoji se ale naše trojice nepochopitelně zhroutila a bylo srovnáno – 2:2. Vložené dvojice jsme se lehce obávali, když do ní nastoupil Somol a Tabaček, kteří spolu nikdy nehráli. Byla znát určitá nesehranost, přesto první set naši získali nejtěsnějším možným rozdílem 10:9. Ve druhém už ale chlapci tahali za kratší konec, když jim dělal velké problémy soupeřův servis. Tabačka tedy ještě v témže setu vystřídal Černý a hra se zlepšila. Třetí set si naši pohlídali solidní hrou, kdy obzvláště Somol úřadoval na bloku a Černý přinesl uklidnění do mezihry – 3:2. Beránek si v singlu poradil až překvapivě snadno ve dvou setech s hostujícím Pudilem, když mu dohromady dovolil jen 9 bodů – 4:2. Vondráčkovo trio se pak spíše hledalo a bohužel nenašlo účinný recept na soupeřovu sestavu – 4:3. Naše druhá trojice tedy měla za úkol připsat nám kýžený pátý bod. V prvním setu přejela soupeře celkem snadno, v tom druhém to byl do stavu 7:7 boj o každý míč, ale nakonec se radovali naši – 5:3. Bohužel ihned po konci setu se Beránek při oslavě a náběhu na síť velice nepříjemně zranil a musela ho odvést sanitka. Tato událost však naštěstí neovlivnila zbytek týmu, když Rosina s Vondráčkem vyhráli první set, byť prohrávali již 9:7. V tom druhém už soupeře k ničemu nepustili a slánští sokolové tak mohli slavit zaslouženou vůbec první výhru nad celkem Dynína – 6:3.

Byť to byl první zápas sezóny, měl svou kvalitu a bylo na co se dívat. Slánským nechyběly bojovnost a odhodlání, které postupem zápasu doplňovala zlepšená hra.

Hosté postrádali Kozla, my zase vážně nemocného Nováka. Celkově to bylo zasloužené vítězství domácích, které s přehledem řídili rozhodčí Cimický a Zátka. Kaňkou zápasu bylo tedy „jen“ nepříjemné zranění Beránka…

Zhlédnuto: 407 ×