2. kolo II.ligy 2015

14-04-2015
TJ Sokol M. Hradiště "A" - TJ Sokol Slaný "A" 6:0

Již bez zraněného Beránka v sestavě vyráželi slánští nohejbalisté na hřiště jasného favorita z Mnichova Hradiště. Bylo třeba sáhnout ke změnám ve dvojicích, trojici a samozřejmě v singlu.

Naše první dvojice byla jakousi labutí písní celého zápasu. Vondráček s Rosinou předvedli, že umí hrát nohejbal a proti favorizovaným Koškovi a Šimáněmu sehráli úžasnou bitvu, kterou bohužel prohráli ve třech setech – 1:0. Do druhé dvojice naskočil ke Gruberovi Tabaček, ale nepřineslo to bohužel nic jiného, než zvýšení náskoku domácích – 2:0.

Veškeré naděje na zkorigování výsledku jsme upínali tedy k trojicím. Bohužel opak se stal pravdou. Naši si nevěděli rady s výborným polem domácích a sami naopak byli v této činnosti o třídu horší. Vše vygradovalo, když ztratili druhý set v poměru 10:3. Stav se tedy přehoupl na 3:0. Gruberova trojice v sestavě s fluktuantem Lidickým pak zcela odpadla, když se její mezihra rovnala nule – 4:0.

Do vložené dvojice nastoupil Somol s Černým, kteří se v domácím utkání s Dynínem osvědčili. Proti nim však stála na II. ligu neuvěřitelně nabitá dvojice Holas – Budkai. Nutno podotknout, že snad v jakémkoliv druholigovém týmu by tito dva hráli v první či druhé dvojici… Naši borci se drželi ještě statečně a obzvláště Černý přiváděl sem tam soupeře k šílenství, ale domácí hráči si oba sety zkušeně pohlídali a bylo – 5:0.

Potupný kanár byl na spadnutí, ale Černý, který byl nucen zastoupit Beránka, si nevedl zle. Proti Šenkýřovi začal velice solidně a v první setu dokonce vedl 8:9. V rozhodující fázi mu ovšem nevyšel příjem a set ztratil. Ve druhém setu pak přišel sportovní vrchol utkání. Asi dvouminutovou výměnu obou borců, kdy každý předvedl v poli minimálně dva neuvěřitelné zákroky, vyhrál sice domácí player, ale oba borci byli odměněni nadšeným potleskem ve stoje. Černý(po dvanácti hodinové směně beze spánku a zároveň před další směnou) to v šatnách odnesl chlapským odplivnutím. Ve druhém setu už mu logicky došly síly a zápas skončil kanárem – 6:0.

V utkání jsme vzdorovali domácím jen v první dvojici a singlu. Náznak byl vidět ve dvojici vložené. Jinak to spíše vypadalo na souboj druholigového týmu s krajským. Slánským hráčům chybělo pověstné srdíčko a bojovnost. Na druhou stranu nelze přehlédnout obrovské kvality soupeře, který by se měl rvát o postup do 1. ligy. Jeden uhraný set je však přece jen tristním výsledkem. Je třeba neskládat zbraně a i bez zmíněných absencí na hřišti dřít na krev.

Zhlédnuto: 312 ×