252627282930

3.kolo II.ligy 2015

19-04-2015
TJ Sokol Slaný A - Liapor K. Vary B 2:6

Naše první dvojice Vondráček-Rosina předvedla opět solidní výkon, ale ani ten nestačil nakonec na bod. První set totiž naši ztratili 8:10. V tom druhém vyběhl Vondráček za stavu 9:9 celkem v klidu míč hostujícímu smečaři, ale jeho nahrávka letěla bohužel do autu – 0:1. Druhá dvojice Gruber-Tabaček tahala od začátku za kratší konec, když doplácela na nejistou mezihru, zvláště Tabaček nebyl ve své kůži – 0:2.

Vondráčkovo trio pak nastoupilo proti Veselého trojici a byl to velice vyrovnaný souboj. První set ztratila naše sestava nejtěsnějším možným rozdílem 9:10. V tom druhém byl vývoj podobný a chlapci ho prohráli 8:10. V rozhodujících chvílích zkrátka opět selhala mezihra – 0:3. Gruberova trojice nastoupila s novou posilou Jiřím Peroutkou a nevedla si vůbec zle. Gruber těžil ze solidních nahrávek Perůtky či Tabačka a naši získali první set v poměru 10:8. Bohužel v dalších dvou setech se soupeř zlepšil, naší trojici naprosto odešla mezihra a bylo – 0:4. Do vložené trojice nastoupili Somol a čerstvá posila Perůtka. Bohužel byla znát nesehranost obou plejerů, kteří se vlastně seznámili až těsně před zápasem. Bylo tedy nutné ještě v prvním setu sáhnout ke střídání a Perůtku nahradil Černý, set to však nezachránilo. Druhý set byl již o něčem jiném, mezihra se zlepšila, naši o sobě více věděli a hlavně Somol dělal body. Šlo se tedy do setu třetího, kde ale chlapci dělali v rozhodujících momentech chyby – 0:5.

Do singlu musel opět Černý a proti němu nastoupil velice sebevědomý Kubín ml.. Černý se své úlohy chopil nanejvýš dobře a trpělivou hrou získal první set 10:6. Ve druhém setu byla hra již vyrovnanější a šlo se do devítek. V nich byl Černý trpělivější a získal pro nás první bod (svůj první v singlu). Kaňkou singlu bylo jen zakopnutí míče Kubínem ml., ten za to však nebyl potrestán. – 1:5.

Vondráčkovo trio následně prolomilo smůlu a solidní hrou na všech postech porazilo ve dvou setech trojici Kubína st.. – 2:5. Gruberovo trio pak toužilo poslat zápas do dvojic a hosté se jistě strachovali, ale bohužel oba dva sety prohrálo velice těsně 9:10;8:10 a bylo po utkání – 2:6.

Celkově nebyl zápas tak vyhrocen jako v předchozích soubojích. Vary přivezly i velezkušeného Bláhu, který hrál však jen první dvojici. Výsledek je nakonec možná až příliš krutý, při troše štěstí jsme nemuseli být daleko od remízy, hosté ale prokazovali v rozhodujících okamžicích zkušenost a větší kvalitu. Oproti poslednímu zápasu bylo vše na jiné úrovni, nechyběla bojovnost, obětavost a v určitých chvílích i kvalita. V solidním světle se ukázala nová posila Perůtka. Černý zahrál jedno ze svých nejlepších utkání. Ostatní však podali také nadějný výkon. Bez tréninků se však nic příliš nezlepší…

Zhlédnuto: 306 ×