4.kolo 2.ligy 2015

02-05-2015
TJ Pokerman Čelákovice B - TJ Sokol Slaný A 6:1

Warning: Parameter 2 to TexyPhraseModule::processPhrase() expected to be a reference, value given in /data/www/obrona.net/nohejbalslany.obrona.net/texy/texy.php on line 1043

Do Čelákovic jsme vyrazili se 6 hráči, protože i další naše posila Jirka Perůtka se při minulém utkání zranil (jde o zranění v horní části těla) a nyní je dlouhodobě mimo hru. Navíc ještě 2 z nás nedodrželi čas příjezdu do Čelákovic a dorazili až 20 minut před začátkem zápasu, když už domácí prakticky upravovali kurt!

Do první dvojice za nás nastoupilo duo Černý – Somol. V každém z obou setů drželi se soupeřem krok, ale v koncovce se bohužel nevyvarovali chyb a prohráli 0:2. Hoši rozhodně nezklamali, ale soupeř vedl po první 1:0.

Druhá dvojice ve složení Rosina – Vondráček měla za úkol vybojovat první bod pro nás, ale hráči zklamali a vlastními chybami se vůbec nedostali do zápasu. Příliš velké procento našich útoků bohužel končilo (ať těsně) mimo hřiště a proti zkušeně a bez chyb hrajícímu soupeři jsme nakonec neměli šanci.

Do souboje prvních trojic nastoupil ke Gruberovi s Tabačkem do pole Tomáš Somol a i přesto, že je zvyklý hrát na postu blokaře, tak v poli rozhodně nezklamal. První set naši sice prohráli 6:10, ve druhém však také díky chybám soupeře dokázali zvítězit 10:9 a rozhodoval třetí set. V něm jsme však opět tahali za kratší konec my a po výsledku 8:10 byl stav utkání již 3:0 pro Čelákovice.

O zvrat v utkání se tak snažila naše druhá trojice ve složení Rosina – Vondráček – Černý, která konečně zahrála s přehledem a bez chyb a zvítězila nad Douckovou trojicí přesvědčivě ve dvou setech 10:8 a 10:6. V tento moment jsem se i psychicky zvedli a toto vzedmutí měla potvrdit vložená dvojice, do které nastoupili Gruber s Tabačkem. Náš optimismus chlapci živili až do stavu 8:4, kdy hráli v pohodě a bez problémů. Pak ale soupeř střídal a naše hra se zhroutila jako domeček z karet. Naši ztratili náskok a nedokázali dotáhnout set k vítězství ani ze stavu 9:8. Poslední bod v prvním setu ztratili naši (jak jinak) špatnou nahrávkou, kterou soupeř potrestal. Druhý set už naši na hřišti vlastně ani nebyli, protože špatné příjmy střídaly špatné nahrávky a k síti se naši borci dostali až při podávání rukou se soupeřem.

Do singla nastoupil odhodlaně Černý, ale v prvním setu mu Doucek příliš šancí nedal, navíc Míra daroval až příliš mnoho bodů soupeři vlastními chybami. Druhý set už byl o něčem jiném a rozhodovalo se až v samotném závěru, kde však Míra za stavu 9:9 udělal při slabším útoku soupeře drobnou chybu, kde místo zpracování u sítě zvolil ustoupení a rozehrávku ze skoku, ze které však vzešel ještě slabší útok a trest v podobě tvrdé smeče soupeře do odkryté části kurtu.

Za nepříznivého stavu 1:5 nastoupila Rosinova trojice a snažila se zápas zdramatizovat. Bohužel v prvním setu neudržela drobné vedení a za stavu 9:9 navíc Vondráčkovi nevyšel zkrácený míč, který skončil mimo kurt. Druhý set již vyzněl jednoznačně pro čelákovické a to hlavně kvůli našemu zhoršenému příjmu podání a špatné nahrávce.

Pokud budeme jezdit na zápasy v 6 lidech a bez tréninku, tak ke zlepšení asi nedojde… Smůlu, kterou si vybíráme v počtu dlouhodobě zraněných, je pro nás nepochopitelná. Světlo na konci tunelu zatím vidět není, protože stejně zdecimován je i náš B-tým a za chvíli budeme rádi, když dáme dohromady alespoň jedno družstvo.

Heslo pro příští týden tak zní – dát dohromady 6 lidí, nezranit se a hlavně tolik nechybovat…

Zhlédnuto: 334 ×