27282930

5.kolo 2.ligy 2015

07-05-2015
Slovan Chabařovice - TJ Sokol Slaný A 6:2

Do Chabařovic jsme byli nuceni cestovat jen se čtyřmi hráči A-týmu. Tabaček byl toho času na Slovensku a Gruber doháněl studijní povinnosti. Celý týden jsme tedy řešili, zda bude vůbec dost lidí, natož hráčů. Museli jsme tedy povolat hráče z rezervy a pomocnou ruku podal i Hrdina, který do míče nekopl zhruba rok. Naše elitní duo Vondráček-Rosina nezačalo vůbec dobře a první set jasně ztratilo. Postupně se chlapci však zlepšovali a zbylé dva sety s přehledem ovládli – 0:1. Naše druhá dvojice Černý-Somol nastoupila proti Tirpákovi a začala také mizerně. Ve druhém setu to však chlapci soupeři vrátili a šlo se do třetího setu. V něm jako už klasicky, jsme neměli potřebné štěstí. Po sérii výměn se k útoku dostal Tirpák a hlavičkoval do bloku Somola, míč se odrazil na pásku a bohužel přeskočil na naši stranu – 1:1. Naše elitní trojice pak hodlala připsat další bod. První set ještě naše trio urvalo nejtěsnějším možným rozdílem, ale následně odešel Černý na nahrávce a tím pádem i smečaři na útoku. V posledních dvou setech si naši připsali dohromady jen dva body…- 2:1. Poslepovaná Somolova trojice se sice snažila, ale neměla proti Tirpákovu triu sebemenší šanci 3:1. Vložená dvojice byla v našem podání spíše o osobní statečnosti. Je třeba chlapcům hlavně poděkovat za to, že vůbec tuto dvojici absolvovali – 4:1. Černý pak potvrdil, že formu zřejmě nechal ve Slaném a první set v singlu ztratil jednoznačně 10:4. V tom druhém už se zlepšil a vedl 8:9, bohužel předposlední útok směřoval do sítě, byť bylo přijato a poslední útok byl slabý a přímo do soupeře, který toto potrestal. Nutno podotknout, že soupeř měl velice nepříjemné a ostré podání – 5:1. Smiřovali jsme se s brzkým odjezdem, ale proti byla Somolova trojice. Famózně hrál především sám Somol, který odtáhl celou trojici smečařsky a exceloval na bloku – 5:2. Vondráčkovo trio následně podlehlo v prvním setu 10:9, aby v tom druhém uštědřilo Tirpákově triu porážku 5:10. Ve třetím setu se hrál vyrovnaný nohejbal, avšak zvítězila Tirpákova technika – 6:2. Do Chabařovic jsme přijeli s jasným cílem, odehrát utkání se ctí. To se nám zcela jistě povedlo a při alespoň troše štěstí mohl být výsledek těsnější nebo dokonce bodový. Všichni hráči makali a bojovali. Somol odehrál jedno ze svých nejlepších utkání! Zvláštní poděkování patří Hrdinovi, který se pro oddíl opravdu obětoval, což ho stálo zdraví… Tým i přes ohromné obtíže, kdy jezdí na zápasy sotva v 6 lidech, v zápasech bojuje, maká a nedá soupeři nic zadarmo. A toho je třeba si vážit…

Zhlédnuto: 306 ×