252627282930

6.kolo 2.ligy 2015

11-05-2015
TJ Sokol Slaný A - NK Hlavenec 4:6

I před tímto zápasem jsme měli problémy se sestavou, o to hůř, že k dispozici nebyl kapitán Vondráček. Naštěstí nám opět pomohl Hrdina, který se stal pro toto utkání kapitánem a z rezervy nám přišel vypomoci Havlík. Proti elitní bratrské dvojici Vrtíšků, jsme vyslali Havlíka s Černým, kteří se sice snažili, ale na toto duo nestačili – 0:1. Při absenci Vondráčka byl k Rosinovi přiřazen Somol a doufali jsme ve vyrovnávající bod. Bylo však vidět, že chlapci spolu nikdy ve dvojici nehráli a první set ztratili 7:10. Následně však zlepšili mezihru a zbylé sety celkem v poklidu vyhráli – 1:1. Do první trojice naskočil ke Gruberovi a Tabačkovi Hrdina, který dal hře opět tvář. Naši chlapci v prvním setu nedali soupeři šanci, když měli výtečné pole, které podporoval Gruber fantastickými útoky. To trvalo bohužel jen do stavu 7:7 ve druhém setu, kde se naši vlastními chybami připravili o výhru 1:2. Rosinova trojice pak následně v prvním setu doslova ¨smázla¨ hosty 10:3, ale ve druhém setu již tak dobře nezahrála a tak se šlo do setu třetího. V něm to byl tuhý a urputný boj. Nakonec Černý za stavu 9:9 neskutečně vyjel prakticky ztracený míč a z něj Somol ihned vytloukl blok – 2:2. Ve vložené dvojici jsme věřili Gruberovi s Tabačkem. Za stavu 7:7 v prvním setu bylo ale utkání přerušeno a byli jsme nuceni k přesunu do haly. Ani minimálně 40 minutová pauza naše borce nevykolejila a první set vyhráli, byť nejtěsnějším možným rozdílem. Druhý set se stal bohužel kořistí hostů a šlo se do třetí sady. V té se za stavu 9:9 překulil míč snad osmkrát přes síť, bohužel vítězný míč zahráli hosté – 2:3. Do singlu nastoupil opět Černý. Příliš jsme bod ze souboje s Vrtiškou neočekávali. O to milejší překvapení, když Černý získal první set v poměru 10:7 a to naprosto zaslouženě, když vedl již 9:3. V dalších dvou setech začal hrát Vrtiška na jistotu a většinou pouze přehazoval. S tím se Černý bohužel nesrovnal a sám daroval soupeři několik bodů. I přes obrovskou bojovnost a snahu tak bylo – 2:4. Situace se zdála být dosti kritická a čekali jsme, jak zareagují naše trojice. A nutno podotknout, že se k tomu obě naše tria, postavila na výbornou. Gruberova sestava po tuhém boji zvítězila ve dvou setech, když Gruber ničil soupeře svými útoky a Hrdina s Tabačkem v poli jezdili jak motorové myši – 3:4. Toužili jsme po vyrovnání a zdramatizování zápasu a to se povedlo na jedničku s hvězdičkou, když Rosinova trojice vyprovodila trojici M. Vrtišky debaklem 10:4 a 10:3. Hlavně Somol na bloku ničil hostující smečaře svými bloky, k němu se skvělými útoky přidal Rosina a precizním polem Černý 4:4. Naše lavička byla na nohou a doufali jsme alespoň v bod. Černý s Havlíkem pro to dělali maximum, bohužel však za stavu 9:9 neproměnili třikráte svůj útok a první set ztratili. Druhý set byl již plně v režii hostů – 4:5. Naše elitní duo chtělo na náš účet připsat alespoň bod a proti bratrům Vrtíškům to dotáhlo v prvním setu na 9:9. Za tohoto stavu hlavičkoval mladší z dvojice do bloku Somola a od něj se míč odrazil do autu. Ve druhém setu již bylo na našich hráčích znát zklamání z vývoje a bylo hotovo – 4:6. I bez kapitána Vondráčka jsme sehráli vyrovnané utkání, které mělo díky fanouškům hostí a také domácích výbornou atmosféru. Celé střetnutí se neslo v duchu obrovské bojovnosti. Pro nás to nakonec bylo velice smolné utkání, ve kterém jsme, si troufám říci, ztratili minimálně bod. Kaňkou na jinak celkově hezkém utkání bylo chování Michala Vrtišky, který jednak několikráte hrubě urazil rozhodčí (za což ani nebyl potrestán) a pak také několikráte častoval domácí lavičku velice hrubými výrazy. Inu jak se říká: Kde nic není, ani smrt nebere… Jakub Beránek

Zhlédnuto: 272 ×