252627282930

7.kolo 2.ligy 2015

18-05-2015
TJ Sokol Horažďovice VYNK Hapon– TJ Sokol Slaný ¨A¨ 6:2

K utkání jsme cestovali opět v šesti lidech a od nastartování motorů jsme řešili jednu nepříjemnost za druhou. Asi tou nejdůležitější nepříjemností se zdálo zmeškání hokejového utkání ČR – Kanada, což někteří hráči špatně nesli. Další příhody by pak vydaly na další knihu Mikulášových patálií. I přes všechny trable jsme dorazili na místo činu a mohli utkání odehrát. Naše elitní dvojice se jako již klasicky v prvním setu na hřišti trochu hledala, což napravila v setu druhém. Ve třetí rozhodující sadě pak tradičně ztratila 10:9 a soupeř se šťastně ujal vedení – 1:0. Druhá dvojice Somol – Černý, pak prakticky nekladla žádný odpor – 2:0. Do Gruberovy trojice musel na místo polaře nastoupit Somol a byť si nevedl zle, naši na soupeře nenašli recept a padli ve dvou setech – 3:0. Vondráčkovo trio pak ztratilo první set 10:9, ale ve druhém už soupeři nestačilo – 4:0. Schylovalo se k debaklu, který ale solidním výkonem odvrátil Gruber s Tabačkem, když porazili Babku s mladým Buriánkem – 4:1. V singlu pak Černý tradičně makal a to mu přineslo první set. Druhý set byl pak v režii domácího hráče, kterému do kurtu spadlo téměř vše. Ve třetí sadě se pak skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Černý si nakonec vytvořil slibný náskok 9:7, ale soupeř se vzepjal a vyrovnal na 9:9. Rozhodující míč pak padl po delší výměně, kdy Černý udělal chybu, když zahrál hrudníkem na druhou stranu, soupeř míč doběhl, ale situaci neunesl a patu zahrál do sítě – 4:2. Doufali jsme, že ve trojicích srovnáme nebo alespoň snížíme, ale opak byl pravdou. Vondráčkovo trio mělo ohromné problémy s podáním soupeře a nedostalo se k pořádnému útoku – 5:2. Gruberovo trio rychle ztratilo první set, ale v tom druhém bylo vše jinak a šlo se do třetí sady. Tam si ale soupeř vše pohlídal a bylo po utkání – 6:2. Utkání hodně ovlivnila prohra naší elitní dvojice, která hrála opět velice dobře, ale znovu ztratila třetí set nejtěsnějším možným rozdílem. V celém zápase dělalo našim borcům problém vytáčené vysoké podání, které lítalo do ¨klece¨. Zvedli jsme se až za stavu 4:0 a to bylo již pozdě. Celkově bylo toto utkání z naší strany nepovedené. Je třeba hodit tento souboj za hlavu a do dalšího utkání jít s čistou hlavou… Jakub Beránek

Zhlédnuto: 285 ×