252627282930

10.kolo 2.ligy 2015

16-06-2015
Liapor K.Vary B - TJ Sokol Slaný B 6:4

Již tak zdecimované mužstvo dostalo další ránu do vazu. Somol nemohl odjet z rodinných důvodů, Hrdina byl v práci, Vondráček stále laboruje s bolestí v kyčli a nová posila Říčan, si v pátek natrhl zadní stehenní sval, bude tak mimo minimálně 2–3 měsíce. S torzem A-týmu tak odcestoval nejen Lidický ml., ale na poslední chvíli i Bareš, pro kterého to byla obnovená premiéra, bohužel dosti hořká…

S šesti hráči jsme tedy nastoupili ke stěžejnímu utkání. Pikantností bylo nasazení dvou rozhodčích, kteří jsou na soupisce Varů, ať už B-týmu či žen. I přes všechny zvláštnosti jsme se do soupeře od začátku zakousli a vedli si solidně. V první dvojici nastoupili Gruber s Tabačkem a proti Veselému s Kubínem ml. si vedli nanejvýš dobře. Nutno však dodat, že mladík Kubín byl zjevně po oslavě a hodně napomohl výhře našich borců, za což byl pak domácími hráči vyhozen ze hřiště – 0:1. Do druhé dvojice naskočil k Rosinovi Černý a bylo znát, že spolu oba borci nejsou sehraní. První set snadno ztratili a ve druhém prohrávali již 8:5. Následně se však neuvěřitelně vzchopili, zabojovali a set vyhráli 9:10. Ve třetím setu pak soupeři nedali ´´čuchnout´´ a na ukazateli svítilo krásných – 0:2.

Těšili jsme se, jak budeme v nastalém trendu pokračovat, ale bohužel jsme rychle procitli. V prvním setu naší první trojice, totiž Gruber udělal prudší pohyb k míči, bylo slyšet jasné prasknutí – Pavel jak se v nemocnici ukázalo, měl natrženou achilovku a ještě tentýž den se podrobil operaci. Jelikož nás bylo jen šest, ztratili jsme tento souboj kontumačně 1:2. Do druhé trojice naskočil k Rosinovi s Černým Lidický ml. a rozhodně nepodal výkon, který bychom od něho očekávali. Rosina neměl připraveno a tak bylo srovnáno – 2:2.

Vloženou dvojici obstaral Bareš s Lidickým ml. a mi doufali, že nám připíší třetí bod. Také k tomu v prvním setu směřovali, ale za stavu 8:9 pro naše barvy nejdříve Bareš nenahrál a následně Lidický vyhodil dobře připravený útok. Druhý set jakoby chlapci na hřišti ani nebyli – 3:2. Do singlu nastoupil při absenci Říčana opět Černý a k všeobecnému překvapení mu sparing partnera dělal Bláha. V prvním setu bylo jasně vidět, kdo tu má zkušenosti a kdo je tu smečař a karlovarský matador v poklidu vyhrál. Následně však Černý začal dodržovat pokyny a ve zbylých dvou setech svého slavnějšího soupeře udolal. Chtělo by se tedy říci, že ¨mistr světa¨ udolal mistra světa  – 3:3.

Rosinova trojice pak bojovala alespoň o bod a nebyla tomu daleko. Rosina hrál famózně a postupem času ho doplňoval i Černý a Lidický, ale to už bylo pozdě – 4:3. Další trojice byla samozřejmě skrečována ve prospěch domácích – 5:3. V předposlední dvojici věděl Rosina s Černým, že již nemůžeme získat ani bod a podle toho vypadal i první set 10:2. Následně se však naši chlapci zvedli a ukázali všem přítomným, jak se hraje za ¨čest a slávu¨, když oba zbylé sety získali 9:10 a bylo – 5:4. Bohužel poslední dvojice opět skrečovaná – 6:4.

Utkání ovlivnilo několik faktorů: Vysoká marodka, která narostla ještě o Grubera a nemožnost odehrát tři zápasy, které musely být skrečovány. V určitých situacích bylo zvláštní i rozhodování rozhodčích (třeba neudělení karty Veselému za zakopnutý míč). Před zbytkem týmu však smekám klobouk i se skalpem, je vidět, že i přes tyto ¨šílenosti¨, je v týmu zdravý duch! Nohejbalový bůh na nás letos bohužel zle zanevřel a budeme rádi, když sezónu dohrajeme. Sedm zraněných z jedenácti hráčů už je neskutečné číslo…..

Zhlédnuto: 313 ×