Vyhledávání:
   
Kalendář:

PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
SUBHOSTING:

OBRONA NARODOWA – amatérský sportovně-kulturní klub pořádající mírně netradiční turnaje

Počítadlo:

Novinky → Seznam novinek → Detail

1. kolo baráže 2015

14-09-2015
NK Klimax Vsetín B - TJ Sokol Slaný A 5:4

Na soupisce A-týmu je i s fluktuanty 19 hráčů, přesto byl neskutečný problém dát dohromady alespoň šest hry schopných lidí. Naštěstí nám vypomohli Lidický ml. s Radoměřským a na poslední chvíli se k nám přidal Hrdina. Kvůli pracovním povinnostem bohužel neodcestovali současní tahouni Vondráček s Rosinou.

Do první dvojice tak musel nastoupit Lidický ml. s Černým a po prvním setu to vypadalo neslavně. V dalších dvou setech však oba naši borci vstali z popela a obě sady vyhráli 9:10, když rozhodující míč poslal mladý Lidický do kurtu s jistotou kulometčíka – 0:1. Domácí byli tímto vcelku opařeni a měli co dělat i s naší druhou dvojicí Somolem a Tabačkem. Naše duo se rvalo, ale v obou setech prohrálo vždy smolně 10:9, když v tom druhém vyhodil Somol míč asi o metr ven – 1:1.

Nově jsme přestavěli i trojice, v té první nastoupili Hrdina, Radoměřský a Černý, ale byla znát nesehranost a větší kvalita domácího tria – 2:1. Ale stejně suverénně si vedla trojice Somol, Tabaček a Lidický ml. a my rychle srovnali stav – 2:2. Singl byl pak jasnou záležitostí domácích, když domácí player utloukl Černého stylem ¨Ivo Karlovič¨, tedy neskutečně tvrdým servisem – 3:2. V obrácených trojicích jsme již vypadali na ručník, když Somolovo trio nenacházelo recept na domácího ranaře a ztratilo první set 10:3. Následně se však naši hráči obdivuhodně zvedli, začali chytat, dělat body a zbylé dva sety získali 9:10. Tím srovnali stav na – 3:3. Naše druhá trojice pak sice bojovala, ale nebyla schopna lepšího zakončení. Ve dvojicích předvedl Somol s Tabačkem, že mají formu i pevné nervy. První sadu získali těsně 9:10, následně ztratili tu druhou jasně 10:3 a šlo se do rozhodujícího setu. V něm byli naši klidnější a opět pro nás srovnali stav – 4:4. Do rozhodující dvojice pak nastoupil Černý s Lidickým a zvláště prvně jmenovanému se na zakončení nedařilo. První set tedy ztratili. Ve druhém oba hráči hru zlepšili a dostali se na stav 8:8. Bohužel mládí si vybralo svou daň, když za tohoto stavu vyhodil Lidický ml. podání. Další míč pak těsně vyhodil Černý a bylo po nadějích – 5:4. Do Vsetína jsme cestovali vlastně jen utkání odehrát, abychom nedostali nesmyslně vysokou pokutu. Celý týden se řešilo, zda-li bude vůbec dostatek zdravých lidí a jestli dáme sestavu vůbec dohromady. Ani svaz nám nevyšel vstříc, když přes vedoucího soupeře vzkázal, že by přesunutí termínu zřejmě neodsouhlasil…Při absenci dvou dalších klíčových hráčů jsme podali ve slepené sestavě výkon nad úrovní možností. Každý si sáhl na dno svých sil a soupeři jsme nedali nic zadarmo. Výborně zahráli Tabaček, Somol a Lidický. Je na místě poděkovat za pomoc Hrdinovi a Radoměřskému, kteří jsou opravdovými patrioty. Černý zase odřídil celou cestu, odehrál slušný zápas a následně chvátal ještě na noční. Beránek pak plnil zodpovědně roli bubeníka a nehrajícího kapitána. Každý měl tedy svou důležitou roli. Dá se tak říci, že ¨Sedm statečných¨ málem vybojovalo další bitvu…

Zhlédnuto: 320 ×

Jiří Beránek


>>> Návrat na seznam všech článků
Novinky:
Nejnovější akce:
Sponzoři:
Logo sponzora

© Nohejbal Slaný, 1989–2007, Design and code by: Martin Beránek, Powered by Texy & Panther