1.kolo KP 2016

04-05-2016
TJ Sokol Slaný - NK Zaječov 4:6

Do nové sezóny jsme vstoupili bez několika hráčů. Rosina se vrátil do Řeporyjí, Gruber je stále neschopen hry, Tabaček je studijně a pracovně zaneprázdněn, Černý má několikaměsíční trable se zády, Hrdina skončil a Beránek st. se ještě zcela nezotavil z poraněného svalu. Naštěstí se pozvolna vracejí marodi Novák a Beránek ml.

Na úvod utkání jsme nasadili duo Somol-Novák a byť se chlapci v první setu hledali, ve zbylých dvou zabrali a posledním možným míčem soupeře udolali – 1:0. Vondráček s Havlíkem spolu hráli vůbec poprvé a to se na výkonu podepsalo. První set sice ještě získali, ale v dalších dvou tahali za kratší konec, když soupeř často bodoval přes Havlíkův blok a to nijak zázračnými údery a naším borcům se nedařilo jak v mezihře, tak na útoku. Nakonec naše druhá dvojice padla posledním možným míčem, když dvakráte neproměnila svůj útok – 1:1.

Ve trojicích si Somolovo trio vcelku snadno poradilo s hostujícím výběrem a připsalo nám opět vedení – 2:1. Bohužel naše druhá trojice zaostávala za soupeřem téměř ve všem a nepomohlo ani střídání Seghmana za Havlíka – 2:2. Spoléhali jsme na nepárovou část a ta nám přinesla kýžené body. Nejprve Lidický ml. s Beránkem ml. snadno ovládli třetí dvojici, byť druhý set až posledním možným míčem. Lidický ml. chladnokrevně zakončil a vedli jsme – 3:2. V singlu se pak spoléhalo na Beránka ml., který první sadu vyhrál netradičně 10:0, když za stavu 9:0 zakopával sportovně míč, ale soupeř se ještě před tím dotkl sítě. Zkrátka velice zvláštní ¨HARAKIRI¨. Ve druhém setu se Beránkovi nedařil příjem, soupeř zlepšil hru a vedl 7:8. Náš hráč nakonec zabral, zvítězil 10:8 a připsal nám další rozdílový bod – 4:2.

Naše elitní trojice nám pak měla připsat pátý bod. Vykročila pak za tímto cílem velice svěže, když ovládla první set 10:7. Druhý set ale bohužel ztratila 9:10. V rozhodující sadě jsme vedli 9:8, když Beránek ml. nepochopitelně zklamal na nahrávce a bylo 9:9. Za nerozhodného stavu pak Somol nebodoval a soupeř nás potrestal – 4:3. Druhá trojice pak vzdorovala jen první set, který ztratila opět 9:10. Druhá sada šla za soupeřem a bylo srovnáno – 4:4.

V otočených dvojicích jsme spoléhali hlavně na Somola s Novákem, kteří ale v obou setech vyhořeli shodně 5:10 a soupeř se ujal vedení – 4:5. Havlík s Vondráčkem pak snadno získali první set a my doufali alespoň v bod. Bohužel stejně ztratili set druhý a nepomohlo ani střídání Seghmana za Havlíka. Do rozhodující sady pak naskočil nazpět Havlík. Chlapci se statečně prali s osudem, ale třetí sadu přesto ztratili jak jinak 9:10 a obrat byl dokonán – 4:6.

Po třech letech jsme okusili krajský přebor, ale po chuti nám to příliš nebylo. Utkání, které jsme měli ve své režii, jsme následně lehkovážně ztratili, když jsme se přizpůsobili hře soupeře. Pokud chceme hrát na vyšších příčkách, musíme se toho vyvarovat. Dalším testem bude souboj s Mezouní…

Zhlédnuto: 215 ×