27282930

Druhé finále KP 2016

05-10-2016
TJ Slovan Vrdy - TJ Sokol Slaný 3:6

K odvetnému utkání jsme odcestovali bez nemocného Havlíka a bez Seghmana, jenž reprezentoval Slaný na MČR v Boulderingu (tedy jako bubeník).

Do první dvojice naskočili Beránek ml. s Gruberem a v prvním setu si v poklidu dokráčeli pro vítězství. V tom druhém ale přišla na boty našich hráčů nepřesnost a muselo se rozhodnout ve třetím setu. Tam již naši borci využili letité zkušenosti – 0:1. Proti Frankovi pak naskočili Somol s Vondráčkem a vedli si téměř stejně, jako naše první duo. Výhra v prvním setu a stejným poměrem ztracený set druhý. Ve třetím setu pak Frank za stavu 9:9 zkazil podání a naši borci se tak nemuseli útokem zabývat – 0:2.

Gruberovo trio jsme se snažili oživit příchodem uzdravivšího Nováka, avšak ani tato změna nepomohla. Chlapci se stále trápili v mezihře, a když měli připravené útoky, bodem to často nekončilo – 1:2. K Somolovu triu pak přibyl Vondráček a proti Frankově trojici se naše sestava zapotila. Nakonec naše druhá trojice vyhrála ve dvou setech, když ve druhém prohrávala 8:9. Za tohoto stavu si Frank poranil koleno v souboji se Somolem a musel střídat. Závěr pak naše trio zvládlo lépe a připsalo nám další bod – 1:3.

Ve vložené dvojici pak naskočil k Radoměřskému Novák, druhý jmenovaný pak musel bohužel záhy odstoupit pro obnovení zranění. Místo něj nastoupil Lidický ml., ale ani to nám nepomohlo k získání bodu, byť první set měl na hlavě Radoměřský. Bohužel neunesl tíhu okamžiku a domácí snížili – 2:3. Frank se pak otřepal ze zranění a toužil porazit v singlu Beránka ml.. Ten však nenechal nic náhodě a ve dvou setech nám hladce připsal postupový čtvrtý bod – 2:4.

Somolovo trio si pak za vydatné pomoci Vondráčka dokráčelo pro pátý bod a to i přesto, že ve druhém setu vydatně ztrácelo na skóre – 2:5. V Gruberově trojici pak nuceně zaskakoval za Nováka Beránek st. a své role se zhostil znamenitě, byť na nahrávce to vždy nebylo příliš ono. Bohužel to na bod nestačilo a domácí ještě symbolicky snížili 3:5.

Somol s Vondráčkem pak opětovnou precizní mezihrou zvítězili ve dvou setech a tím uzavřeli toto dvou-utkání – 3:6.

Domácí podali bojovný výkon, avšak ani v jednom zápase nebyli lepším týmem. V obou utkáních jsme potvrdili, že si titul přeborníka kraje zasloužíme. Kvalifikace o II. ligu tedy volá…

Zhlédnuto: 244 ×