Vyhledávání:
   
Kalendář:

PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
SUBHOSTING:

OBRONA NARODOWA – amatérský sportovně-kulturní klub pořádající mírně netradiční turnaje

Počítadlo:

Novinky → Seznam novinek → Detail

2. kolo II. ligy 2017

23-04-2017
TJ Slovan Chabařovice - TJ Sokol Slaný

Z Chabařovic vezeme bod…

K loni druhému celku druhé ligy skupiny A, jsme vycestovali bez Filipa Vobra, jinak byla sestava totožná s tou z Varů. Počasí pak bylo velice nepřívětivé, když foukal nepříjemný vítr a byla zima. Venku se i přesto hrálo.

Do první dvojice naskočil Beránek ml. s Gruberem a první set získali nejtěsnějším možným rozdílem. Ve druhé sadě pak hlavně Beránek udělal několik chyb na útoku a musela rozhodovat třetí sada. V té naši hráči prohrávali již 9:7, ale vše mělo skončit na výbornou. Beránek nejdříve proměnil svůj útok. Následně v další výměně vyběhl těžký míč a Gruber ještě z těžší pozice nahrál z voleje tak, že míč skočil nad pásku a Beránek ho s ledovým klidem uklidil. Za nerozhodného stavu poté útočil Tirpák patou přes Grubera a domácí se již radovali z jistého bodu. Bohužel pro ně a bohudík pro nás, ale Beránek zužitkoval svou rychlost a míč tzv. vyjel a přehrál přes síť tak, že soupeř nemohl zareagovat – 0:1. Vondráček pak se Somolem v prvním setu malinko zamrzli, když velice snadno prohráli, ve dvou zbylých setech však ukázali, že tvoří velice kvalitní duo a získali nám druhý bod. Nutno podotknout, že oba těžili z parádní mezihry – 0:2.

Ve trojicích jsme pak toužili alespoň po jednom bodu. Bohužel přání bylo otcem myšlenky. Obě dvě trojice ztratily své zápasy dosti jasně, když u obou vázla mezihra – 2:2

Ve vložené dvojici jsme spoléhali na Davidy Havlíka a Vobra. Výkon byl sice o něco lepší než minulý týden ve Varech, ale výsledek stejný. Opět vázla mezihra i příprava útoků a domácí otočili vývoj utkání – 3:2. Bylo tak na Beránkovi, aby srovnal stav zápasu a to se mu bez větších potíží podařilo – 3:3.

Somolova trojice se pak poučila z krizového vývoje a precizní hrou v poli i na útoku získala ve třech setech čtvrtý bod. Somol na útoku exceloval a byl kvalitně doplňován Vondráčkem a Beránkem ml. v poli – 3:4. Gruberovo trio se pak srdnatě rvalo s domácí sestavou, avšak ve dvou setech těsně podlehlo. Solidně zahrál v poli Lidický ml. a Gruber na smeči. Celkově vázla mezihra a Gruber tak útočil často z velkých dálek – 4:4.

Vondráček se Somolem následně sehráli velice pohledné utkání s Tirpákem a Trubákem J., které vyústilo až v třetí sadu. V té byli úspěšnější domácí, když za stavu 9:8 naši hráči chytili sice útok, ale následně jej Somol v těžké pozici poslal do sítě. Domácí tak podruhé otočili vývoj utkání – 5:4. Gruber s Beránkem tedy vstupovali na hřiště s touhou připsat bod a také odčinit zkrat z Varů. To se povedlo do puntíku. Beránek se na útoku nemýlil a v poli leccos pochytal, Gruber dělal na bloku domácím problémy a několikrát svým útokem vypomohl. Celkově naši ovládli oba sety v poklidu a po posledním Beránkově bodu tak mohla propuknout nefalšovaná radost – 5.5.

Zápas se sehrál za pěkné a férové atmosféry, kterou narušoval jen rozhodčí Tirpák st., který několikrát napomenul hráče, aby po vítězných míčích nekřičeli. Přitom si asi neuvědomil, že není rozhodčím šachu…

Zhlédnuto: 226 ×

Jakub Beránek


>>> Návrat na seznam všech článků
Novinky:
Nejnovější akce:
Sponzoři:
Logo sponzora

© Nohejbal Slaný, 1989–2007, Design and code by: Martin Beránek, Powered by Texy & Panther