3. kolo II. ligy 2017

29-04-2017
TJ Sokol Slaný - SK NOHEJBAL Hlavenec

Vítězství na domácí palubovce…

Na své možnosti jsme byli kompletní, když se uzdravil i Filip Vobr. Toužili jsme tak konečně naplno bodovat. Start na domácím hřišti nám k tomu přímo velel. Bohužel celý týden vydatně pršelo a my byli nuceni sehrát své utkání v hale. Po zpožděném začátku utkání začali Vondráček se Somolem proti bratrům Vrtiškům. Ani jeden z našich hráčů však neměl viditelně svůj den a tak naši snadno podlehli hostům ve dvou setech – 0:1. Gruber s Beránkem ml. pak ve své dvojici ztratili první set 9:10, ale ve druhém zabojovali a vyhráli 10:9, když prohrávali již 8:9. Třetí set byl velice vyrovnaný, ale ke konci naši prohrávali opět 8:9. Následný útok však proměnili, a když v poslední výměně dokázali několikrát chytit, zahrál Beránek ml. patu a rozhodl – 1:1

Somol, Vondráček a Beránek ml. pak svedli tuhou, oku lahodící bitvu s bratry Vrtišky a Svačinou. Ve třech setech naše trio ale prohrálo, když za stavu 8:8 ve třetím setu dvakrát pokazilo svůj útok – 1:2. Gruber a oba Vobři naštěstí solidním výkonem připsali zasloužené vítězství ve dvou setech. Chlapci přehráli soupeře bojovností a útokem Grubera – 2:2.

Do vložené dvojice nakonec oproti očekáváním naskočilo naše duo brothers – Filip Vobr a David Vobr. Kluci nám pak předvedli jak ohromnou bojovnost, tak i kvalitu a dokráčeli si zaslouženě pro vítězství ve dvou setech. Byla to naše letošní první vyhraná vložená dvojice – 3:2. Očekávali jsme, jak si povede Beránek v singlu. Ten bývalého extraligového hráče snadno porazil ve dvou setech, když v tom druhém zvítězil 10:2 a my se poprvé dostali do většího vedení – 4:2.

Somolova trojice pak s poklidem porazila soupeřovo trio a my už doufali v plný počet bodů – 5:2. Soupeř byl ale rázně proti, když Gruberovu trojici provázela nekvalitní hra. Nepomohlo ani střídání Havlíkem či Lidickým ml.. Naše trio prohrálo jasně ve dvou setech – 5:3.

Somol a Vondráček bohužel navázali na výkon ze své první dvojice a snadno prohráli oba sety. Neúspěch lze hledat hlavně ve špatné mezihře – 5:4. V této chvíli nám opravdu nebylo do zpěvu, obzvláště když proti Gruberovi s Beránkem stáli ostřílení Vrtiškové. Tento souboj nabídl opravdu kvalitní podívanou a slavili jsme nakonec my. Naši hráči udolali soupeře ve dvou setech a to i přesto, že v tom druhém prohrával již 5:7. Následně však Gruber prohlásil, že set vyhrajeme a nemýlil se. Za stavu 9:9 se dostal na útok a krátkým míčem odšpuntoval naši zaslouženou radost – 6:4.

Utkání muselo být přeloženo do haly, ale i tak se hrálo ve slušném tempu. Důležitá byla neprohra naší druhé dvojice, která měla na kahánku. Další důležitý moment byla naše nepárová část, kde jsme soupeři odskočili. V neposlední řadě vyhraná dvojice proti hostujícím Vrtiškům. Přišlo poměrně dost fanoušků, kterým je třeba poděkovat a je nutno říci, že i rozhodčí pískali velice dobře.

Zhlédnuto: 152 ×