4. kolo II. ligy 2017

06-05-2017
TJ Pankrác - TJ Sokol Slaný

První venkovní vítězství…

Na hřiště Pankráce jsme dorazili bez opory Martina Vondráčka, ale s dobrým pocitem z posledního vítězného utkání. Začátek utkání nám ale nevyšel, k Somolovi naskočil Filip Vobr a bylo velmi znát, že kluci spolu ještě nic neodehráli, takže domácím stačily jen dva sety na rychlé vedení – 1:0. Beránek s Gruberem sehráli úvodní sadu v dobrém tempu a celkem v pohodě ji získali, v té druhé už se začali trochu trápit a tak domácí dostali šanci hrát rozhodující set. Bohužel na útoku se přestalo dařit Beránkovi a tak nám spadla čelist – 2:0.

Do trojic jsme nešli v té nejlepší náladě a bylo to znát, Somolovo trio uhrálo v prvním setu jen šest míčů, druhý ale proběhl zrcadlově v náš prospěch. Třetí set byl nejdříve hororem pro naše barvy a když domácí vedli 9:5, na náš debakl v Praze by si vsadil i ten nejopatrnější sázkař. Jenže naši využili lehkomyslnost domácích a pak i jejich následnou nervozitu a snížili tak na 2:1. Gruberova trojice se vezla na euforické vlně, ale i ona musela nakonec postoupit martyrium třetího setu a i ona v něm uspěla posledním možným míčem – 2:2.

Třetí dvojice byla velkou loterií, protože spolu hráli prvně David Vobr a mladý Lidický. Ani jednomu se příliš nevedlo, nepomohlo ale ani střídání veteránem Beránkem – 3:2. Jakub Beránek pak svůj singlový zápas se Závorkou začal ve velkém stylu, brzy ale začal klopýtat, druhý set ztratil velmi výrazně a rozhodující získal jen díky tradiční bojovnosti – 3:3. Gruberova sestava se po počátečním neúspěchu prokousala do třetí sady a i když se její frontman výrazně dusil, sebral všechny síly a skvělým úderem dostal slánský tým poprvé do vedení – 3:4. Somolova parta pak využila toho, že se domácím evidentně roztřásla kolena a za sílícího povzbuzování naší lavičky suverénně přidala pátý bod – 3:5.

Gruber s Beránkem pak hned od prvního míče souboje se Závorkou a Petrásem dávali najevo svou herní pohodu a odhodlání ukončit utkání. To se jim také ve dvou setech podařilo a my mohli slavit – 3:6.

Utkání se odehrávalo ve sportovní atmosféře s fair přístupem obou týmů, rozhodčí řešili několik nejasných situací, ale ani jejich rozhodnutí nepřinášela na hřiště nervozitu. Naše vítězství vypadá skvěle, je ale třeba přiznat, že tři zápasové body jsme získali až za stavu 9:9, a vše mohlo být i jinak.

Tentokrát jsme neodehráli dobrý zápas, ale všichni hráči prokázali obrovskou bojovnost a to byl nakonec ten pověstný jazýček na vahách, který převážil vývoj utkání na naši stranu.

Zhlédnuto: 119 ×