5. kolo II. ligy 2017

07-05-2017
TJ Sokol Slaný - NK Dynín

Po 5. kole vede Slaný II. ligu…

Zhruba 16 hodin potom, co jsme dohráli vítězné utkání na Pankráci, jsme byli nuceni nastoupit doma proti celku Dynína. Soupeř měl v nohách ale také utkání z předešlého dne a tak byly síly v tomto směru vyrovnány. Znovu chyběl Vondráček, naopak byl k dispozici Havlík.

Začali Gruber s Beránkem a první set jim trvalo, než rozhýbali svá ztuhlá těla. Následně se ale rozehráli a solidním výkonem si dokráčeli pro první bod – 1:0. Při absenci Vondráčka naskočil tentokrát k Somolovi Lidický ml. a v prvním setu zahrál ve dvojicích asi svůj nejlepší set v životě. Naši jej získali, když posledně jmenovaný poslal svůj útok nechytatelně ven z kurtu. Bohužel druhý set byl hororový a musela tak rozhodnout třetí sada, kde měl větší kvalitu soupeř 1:1.

Naše první trojice Gruber, Filip a David Vobři vyhrála nejtěsnějším možným rozdílem první set. Ve druhém ale chlapci naprosto odpadli a nepomohlo ani střídání Havlíkem. Do třetího setu se vrátil Gruber, ale nebylo to nic platné – 1:2. Druhá trojice Somol, Beránek ml. a Lidický ml. na svého protivníka vlétla a soupeře porazila 10:4. Bohužel soupeř změnil taktiku a stejným poměrem vyhrál druhý set. V tom třetím to byla bitva o každý míč, ve které byli úspěšnější naši hráči – 2:2.

Vložená dvojice byla pak v režii bratrů Vobrů, kteří se opět prezentovali bojovným výkonem, který je stál drobné šrámy. Soupeře však chlapci ve dvou setech udolali – 3:2. V singlu pak Beránek v poklidu připsal další bod – 4:2.

Za tohoto stavu na soupeře Gruberovo trio vlétlo a získalo první sadu jasně 10:3. Naprosto nepochopitelně ale ztratilo stejným poměrem druhou sadu. Třetí set byl pak klasicky válkou nervů, kterou vyhráli naši borci, když zahrál Gruber kratší míč, na který soupeř nezareagoval – 5:2. Ukončit celý zápas mohla Somolova trojice, která také soupeře přejela 10:5 v prvním setu. Podle tradice ale naši prohráli stejným poměrem a rozhodovat musel třetí set. V něm se šlo až neuvěřitelně bod za bod. Somol precizně útočil, ale stejně precizně útočili hosté. Při posledním krátkém míči se Beránek ml. s Lidickým ml. při touze vyběhnout míč srazili a od nich míč putoval do zámezí – 5:3.

Naštěstí Gruber s Beránkem ml. potvrdili solidní formu z posledních utkání a svému soupeři nedali šanci – 6:3.

Uzavřeli jsme pak náročný, ale velmi povedený víkend, kdy jsme získali ze dvou utkání plný počet bodů. V týmu je pohoda a to se také odráží na solidních výkonech a výsledcích.

Pohled na tabulku je nádherný, kdo by řekl, že Slaný povede po 5 kolech II. ligu… Jsme však nohama na zemi a jak říká klasik ‚,jdeme zápas od zápasu‘‘.

Zhlédnuto: 186 ×