6. kolo II. ligy 2017

14-05-2017
TJ DYNAMO ČEZ České Budějovice ¨B¨ - TJ Sokol Slaný

Do Budějovic jsme vyráželi bez Vondráčka s Havlíkem, ale s touhou po dalších bodech. Bohužel sobota třináctého pro nás měla být zapovězená.

Při absenci Vondráčka naskočil k Somolovi Lidický ml. a než se chlapci rozkoukali, byl jeden set fuč. Do druhého setu naskočil po dvou letech absence navrátilec Bareš, a byť přišlo drobné zlepšení, ztratili jsme i set druhý – 1:0. Gruber s Beránkem měli za úkol stav srovnat, ale hlavně druhý jmenovaný neměl dobrou mezihru ani útoky a bylo rychle hotovo – 2:0.

Trojice Somol, Beránek ml, Lidický ml. dala pak alespoň na chvíli vzpomenout na dobré výkony, když s přehledem přejela domácí trio – 2:1. Gruber podporovaný bratry Vobry neměl proti domácí sestavě příliš šancí, jelikož vázla mezihra a náš smečař neměl útoky připraveny – 3:1.

Do vložené dvojice šli samozřejmě oba bratři, a přestože prohrávali v prvním setu 6:8, dokázali jej získat 10:8, bohužel to byla jejich labutí píseň. Naši hráči neplnili pokyny a vyhazovali míč za míčem, což logicky vedlo ke ztrátě zbylých dvou setů – 4:1. Beránek ml. se následně utkal s Žikešem ml. a byl to lítý boj. Náš hráč nehrál dobře, často kazil a předvedl několikrát, že není ve své kůži. Na druhou stranu Žikeš se předvedl velice dobře. Oba dva sety získal slánský plejer nejtěsnějším možným rozdílem, když v tom prvním domácí hráč vyhodil podání a v tom druhém již hostující sokolík hru dovedl kontrolovaně do vítězného konce – 4:2.

Gruberovo trio se pak zlepšilo a v otočených trojicích získalo jasně první sadu. Druhá byla velice vyrovnaná a dostala se až do stavu 9:9. Za tohoto stavu se do utkání vložili jinak solidní rozhodčí. Po příjmu domácích Gruber blokoval a zašlápl soupeřův míč (nikoliv však aktivně). Domácí hráč ovšem naskočil do našeho blokaře a rozhodčí pískl faul našeho hráče. Každý si může tato zvláštní pravidla vyložit jak chce, ale v tomto případě nás to stálo vítězství v důležité trojici. Celá naše trojice byla tímto rozhozena a třetí set šel již za domácími – 5:2. I přes nepříznivý stav naše první trojice zabojovala a ve třech setech připsala bod naděje – 5:3.

Beránek s Gruberem se pak statečně rvali se soupeřem a hlavně Beránek sám se sebou. To vše vyústilo ve stav 9:9 ve třetím setu, který Beránek zakončil pro něj velice netradičně – autem z podání. Tato situace však přesně vystihovala celé nepovedené utkání – 6:3.

Do utkání jsme naskočili velice vlažně, zřejmě ještě unaveni z téměř tří hodinové cesty. Místní přehuštěný míč nám také nepřidal. Celkově ale toto utkání nikomu z našich hráčů nesedlo. Výkon byl bezkrevný, mdlý a se spoustou chyb. Soupeři pak stačilo pouze nekazit. Jediným pozitivem zůstal výkon naší první trojice.

V konečném důsledku to možná byla dobře načasovaná facka, která nás doufám probudí a nakopne opět k lepším výkonům…

Zhlédnuto: 139 ×