7. kolo II. ligy 2017

20-05-2017
SDH Hradecko - TJ Sokol Slaný

Téměř v plné sestavě, jen bez Havlíka jsme dorazili do Hradecka. Přivítala nás malebná vesnička a pěkné počasí, s kurtem už to bylo horší.

V první dvojici se snažili Smolovi sebrat bod Vondráček a Somol. Jenže v první setu se naši hledali, a když se našli v tom druhém, ztratili jej 10:9 a my prohrávali – 1:0. Dvojice Beránek ml., Gruber se pak nejvíce zapotila, když chodila pro balóny – 1:1.

Ve trojicích se Somol, Beránek a Lidický ml. srdnatě byli opět se Smolou a spol.. V prvním setu dokonce vedli 9:7 a měli několik mečbolů. V mezihře a na útoku to však začalo skřípat a první set naši ještě ztratili. Ve druhém to byla taky velice těsná porážka a tak si domácí mohli připsat druhý bod – 2:1. Gruber s bratry Vobry sváděli boj nejen se soupeřem, ale hlavně sami se svou mezihrou. Nakonec vše v rámci možností ukočírovali a získali v obou setech vítězství –2:2.

Ve vložené dvojici k sobě naskočili oba bratři, kteří nastoupili proti zkušenému Součkovi a mladému Martinu Kůsovi. Za stavu 7:7 v prvním setu opětovně zachyboval na útoku David Vobr a došlo ke střídání. Na jeho místo šel Lidický ml. a chlapci set ještě otočili, byť s ohromným štěstím. Zkušený Souček totiž za stavu 9:9 zahrál točák do sítě. Druhý set byl také neuvěřitelně vyrovnaný, ale naši borci ho zvládli, když za stavu 9:9 poslal Lidický ml. vyklopenou smeč z kurtu a Souček neměl šanci – 2:3. Za tohoto stavu jsme čekali, jak si povede Beránek ml. proti Smolovi. Ani jeden dosud neporažený. Bohužel se ukázalo, že náš hráč není delší době ve své kůži a přitom proti němu stojí opravdová kvalita. Beránek ml. sice bojoval, ale Smola jej precizní hrou vcelku snadno udolal, když jen ve druhém setu byl Beránek ml. tak nějak soupeřem – 3:3.

Vedení jsme se tedy bohužel neujali a tak jsme vzhlíželi k trojicím. V nich po nekvalitním začátku došlo ke střídání. Za Davida Vobra naskočil Vondráček a naše mezihra se zlepšila. Proti Smolovi a spol. to bylo ovšem málo. Naše trio prohrálo dvakrát 10:8 a domácí opět vedli. Rychle nás pak ve dvou setech poslala do dvojic Somolova trojice (4:10, 4:10) – 4:4.

Gruber s Beránkem pak proti Smolovi s Václem Kůsou srdnatě bojovali. Ztratili sice první set, ale ten druhý jasně ovládli. Ve třetím setu již prohrávali 9:7, ale bojovností jej dotáhli až na ruskou ruletu 9:9. V ní vyšel nakonec náboj na domácí duo, když zahrál Kůsa patu, na kterou nedosáhl ani blok Grubera a ani sem tam rychlé nohy Beránka ml. – 5:4. V odvetné dvojici pak v exhibičním tempu dokráčel Somol s Vondráčkem alespoň pro bod – 5:5.

Hezkému prostředí v Hradecku chybělo jen řádné hřiště a nějaká záchytná místa na míče. Přijeli jsme si pro dva body, ale domácí hvězda Smola byla proti. Mohli jsme jej porazit v naší první a druhé dvojici, bohužel se tak nestalo. Problémy nám dělalo také vysoké vytáčené podání, se kterým jsme často bojovali a neměli tak kvalitní mezihru. V konečném účtování však bereme bod všemi deseti, nechybělo totiž moc a mohli jsme ztratit třetí dvojici…