27282930

8. kolo II. ligy 2017

27-05-2017
TJ Sokol Slaný - SK Liapor WITTE Karlovy Vary ¨B¨

Vary přijely v plné sestavě s opravdu silnou vloženou dvojicí, nám chyběl již tradičně Vondráček, což nás možná stálo bod. Přesto jsme začali slušně, Gruber s Beránkem získali na Pecinovi s Čermákem úvodní sadu, jenže druhou ztratili za devítek – v rozhodující už ale hráli prim a my šli do vedení – 1:0. Bohužel tím naše radost na dlouho skončila, Somol s mladým Lidickým se statečně rvali s Bláhovou dvojicí a dokázali se dostat až do třetího setu, opět ale devítky hrály ve prospěch hostů – 1:1. Gruberova trojice odehrála strašidelný úvodní set, druhý s přehledem získala, jenže v tom rozhodujícím nám nevyšlo vůbec nic – 1:2. Somolova sestava to bohužel vzala na míč přesně jako přes kopírák, ve třetí sadě měli naši potíž s kvalitním blokem Svobody a tak nám začalo být hodně úzko – 1:3. Vloženou dvojící se naši sourozenci Filip s Davidem vyloženě protrápili…Veselý s Kubínem hráli zcela suverénně a prakticky nekazili, naopak naši hráči opravdu neměli svůj den a to ve všech herních činnostech – 1:4. Za tohoto jasného stavu obětovali hosté levé křídlo a do singlu poslali mladého Tomana, čímž pošetřili síly a dovolili nám Beránkem snížit na 2:4. Gruberova trojice se pak doslova a do písmene zhroutila a to ve dvou velmi rychlých setech. Doufali jsme, že nás úspěch v singlu nakopne, ale opak byl pravdou – 2:5. Naštěstí Somolovo trio odmítlo ukončení utkání, když zcela jasně přejelo Pecinovu sestavu a také potřebovalo jen dva sety – 3:5. Bohužel během tohoto souboje si pochroumal třísla mladý Lidický, což mělo neblahé důsledky pro závěr utkání… Gruber s Beránkem pak proti Bláhově dvojici museli projít opět peklem třetího setu, i tentokrát byli úspěšní a přiblížili nás možné remíze – 4:5. V poslední dvojici musel zdravotně limitovaný Lidický po prvním setu odstoupit a místo něj naskočil veterán Beránek a se Somolem odehráli výborný set, který ztratili až posledním možným míčem, který poslal Pecina milimetrově na lajnu – 4:6. Hosté přijeli Bláhou, který vloni zvrátil extraligové finále a s Pecinou, který také hrál extraligu, i přesto jsme mohli dosáhnout na remízu, bohužel se utkání nevyvedlo Gruberově trojici a Filipovi a Davidovi Vobrovi ani ve vložené dvojici. Příští týden nás nečeká o nic lehčí souboj, přijedou Chabařovice…