10. kolo II. ligy 2017

17-06-2017
SK NOHEJBAL Hlavenec - TJ Sokol Slaný

Slánští hledají ztracenou výkonnost…

Do důležitého utkání jsme vstoupili alespoň s jednou posilou, když se nám podařilo na poslední chvíli přivést Honzu Šafránka z Tábora.

Právě nová akvizice vstoupila do víru II. ligy po boku Somola v první dvojici. Úvodní set nevypadal špatně, ale bylo znát, že se naši hráči vidí poprvé. V tom druhém již výkon našich uvadal a tak se dostali domácí do vedení – 1:0. Gruber s Beránkem pak toužili zopakovat domácí vítězství nad bratry Vrtišky, bohužel k tomu bylo dále než ze Slaného do Hlavence. Beránek příliš útoků nepochytal a Gruber vypadal na příjmu a hlavně na útoku nejistě – 2:0.

Naše elitní trojice pak svedla pohlednou bitvu opět s bratry Vrtišky. První set patřil našim, bohužel ve dvou zbylých soupeř hru zlepšil a nedovoloval naší trojici příliš bodů. Ve třetím setu pak za stavu 8:8 Somol pokazil a následný útok soupeř zachytil a potrestal – 3:0. Začalo s námi být zle. Gruberovo trio nechytilo ten správný rytmus a ten nenaskočil ani střídáním Šáfránka právě za našeho elitního smečaře. Do druhého setu se však Gruber vrátil a za vydatné pomoci bratrů Vobrů dotáhl druhý set na 9:9. V té chvíli ale bohužel zaúřadovali rozhodčí, kteří nás poprvé v utkání tzv. zařízli, když v souboji nad sakem nepískl soupeři jasnou síť – 4:0. To mohl být možná zlomový moment utkání.

Do vložené dvojice totiž naskočili namotivovaní Filip a David Vobři a svého soupeře ve dvou setech jasně smetli. Nutno podotknout, že asi svým nejlepším výkonem v sezóně – 1:4. V ještě suverénnějším duchu nastoupil proti Michalu Vrtíškovi Beránek ml., když soupeře vyprovodil 2:10 a 4:10 a my opět snížili – 2:4.

Naše druhá trojice pak jednoznačně vyhořela proti bratrům Vrtíškům , když nebylo nic platné ani střídání – 5:2. Ani za této konstelace nesložili slánští zbraně a Somolova trojice udolala ve dvou setech tu druhou domácí – 5:3.

Beránek s Gruberem se pak snažili přinést alespoň naději a téměř se jim to podařilo. Bohužel si prvně jmenovaný vybral v první setu za stavu 8:8 slabší chvilku a i přes perfektní Gruberovu nahrávku zakončil do sítě. Set naši nakonec ztratili nejtěsnějším možným rozdílem. V tom druhém začal Beránek jezdit jako ta pověstná motorová myš a Gruber přidával útok za útokem, což znamenalo jasnou výhru 4:10. Ve třetím setu to pak byl ohromný boj, když Beránek za stavu 8:8 dvakráte vyběhl těžké míče, ale potřetí už šel míč od jeho boku do sítě. Druhý rozhodující moment byl úspěšný blok Grubera, který zablokoval tak šikovně, že míč spadl na soupeřovu ruku. Rozhodčí bohužel nechali akci dohrát a soupeř již pohodlně uzavřel náš konec. Smutné jen, že druhým zářezem rozhodčích – 6:3.

Nicméně není na místě si stěžovat na výkon rozhodčích. To nebyl úplný důvod naší třetí porážky v řadě. Nevyrovnali jsme se tamním prostředím a snášeli těžké větrné podmínky hůře než domácí. Leží na nás také deka a nejsme zkrátka schopni podávat precizní výkony. Vytváříme ohromná kvanta nevynucených chyb a proto se nedaří. Nezbývá než věřit, že to v dalším utkání zlomíme.

Zhlédnuto: 143 ×