11. kolo II. ligy 2017

24-06-2017
TJ Sokol Slaný - TJ Pankrác ¨A¨

S druhým týmem alespoň remíza

Na souboj s Pankrácí, která okupovala po 10. kole druhou příčku, jsme přivedli staronovou posilu Tabačka, bohužel opět absentoval Vondráček.

Do první dvojice nastoupil Gruber s Beránkem ml. a hlavně druhému jmenovanému to nelepilo tak, jak jsme u něj zvyklí. V prvním setu za stavu 9:9 tak vzal Gruber po solidním příjmu útok na sebe a vyhodil více než metr mimo hřiště. Ve druhém se karta obrátila a naopak vyhráli naši 10:9. Těmto stavům neměl být konec a tak i třetí set skončil tímto poměrem, bohužel byla desítka na straně soupeřů. Beránek ml. zahrál slabou ¨patu¨ a soupeř útočil z druhé, bohužel Beránek ml. v poli chytil tak, že Gruber míč nemohl uhrát – 0:1. Do druhé dvojice spolu naskočili opět Šafránek a Somol a klapalo to v prvním setu, kde ale naši prohráli jak jinak 9:10. V tom druhém nezačali dobře, střídal Tabaček za Somola, ale ani to nepomohlo – 0:2.

Začaly se nám vracet nepříjemné vzpomínky z Hlavence, ty jsme ale rychle vyhnali z hlav. Gruberova trojice předvedla jedno ze svých nejlepších vystoupení tuto sezónu. Náš hlavní smečař ničil soupeře svými útoky a oba bratři byli v poli téměř neprůstřelní – 1:2. Somolova trojice pak ve třech setech zdolala soupeřovo druhé trio a bylo srovnáno – 2:2.

K obratu zaveleli oba Vobři a střídající Lidický ml.. V prvním setu oběma bratrům, kteří začínali zápas vše vycházelo, v tom druhém se dostavily chyby a tak střídal Lidický ml.. Druhý set to sice nezachránilo, ale zlepšení hry bylo patrné. Ve třetím setu pak oba borci výtečně chytali a trestali soupeřovy nepřesnosti – 3:2. V singlu si pak precizně počínal Beránek ml., který povolil Závorkovi všeho všudy sedm míčů – 4:2.

Byli jsme na vlně a chtěli vyhrát alespoň jednu z trojic. Bohužel se nepovedlo uhrát ani jedinou. Gruberovo trio opět doplácelo na horší mezihru a co hůř, v poli jsme chytali málo. Nezachránil to ani střídající Tabaček – 4:3. Somolovo trio pak v prvním setu rozstřílelo soupeře jasně 10:4. Po změně stran, ale silné sluníčko znemožnilo lepší útoky a šlo se do setu třetího. V něm už naši nenacházeli recept na překonání soupeřovy obrany a naopak sami v závěru neuvěřitelně chybovali – 4:4.

To byl silný šok, ze kterého nás vyvedla až naše první dvojice Beránek ml. – Gruber, která o mnoho zlepšila hru a ve dvou setech jasně vyhrála – 5:4. Bohužel kýžený šestý bod jsme nepřidali. Do poslední dvojice naskočil k Šafránkovi Tabaček a byť výkon nebyl špatný, výsledkově to příliš dobré nebylo. Ve druhém setu ještě střídal Tabačka Somol, ale mnoho se již nezměnilo a my museli brát alespoň bod – 5:5.

Přivítali jsme druhé mužstvo tabulky, po špatném úvodu hru vyrovnali a dostali se do slibného vedení, které jsme bohužel nepotvrdili. Ohromná škoda první dvojice a obou otočených trojic. Remíza je nakonec zřejmě spravedlivá. Bod se sice po vývoji může zdát málo, ale v konečném účtování může mít zlatý punc.

Zhlédnuto: 241 ×