12. kolo II. ligy 2017

01-07-2017
NK Dynín - TJ Sokol Slaný

Slánští zremizovali téměř ztracený zápas!!!

Do Dynína jsme po dohodě obou klubů vyrazili o den dříve a začátek zvolili již na 9:00. Znamenalo to vyrazit opravdu brzy, ale nedalo se nic dělat, někteří hráči totiž po utkání směřovali na dovolenou. Inu svaz zvolil tento termín opravdu ‚,bravurně‘‘.

Do první dvojice naskočil Šafránek a Filip Vobr a nevedli si v úvodním setu špatně, když ho získali posledním možným míčem. V tom druhém bohužel stejně snadno ztratili a šlo se do rozhodující sady. V ní naši hráči vedli 5:8, ale neskutečnou sérií několika nevynucených chyb a špatných řešení set ztratili 10:8 – 1:0. Ve druhé dvojici se představil klasicky Gruber s Beránkem ml. a nám hned při rozcvičování zatrnulo. Druhý jmenovaný se při rozběhávání sesunul k zemi, když si hnul se zády. Naštěstí i přes velké bolesti mohl nastoupit. Naši pak začali ve velkém stylu a první set získali po solidním výkonu 7:10. Druhý set již nebyl takový a muselo se opět rozhodovat ve třetí sadě. V ní naši prohrávali již 9:7, když se nedařilo Gruberovi na útoku. Bojovností však naši srovnali stav a v rozhodující výměně dokonce Beránek ml. vyběhl útok domácích, Gruber pak těžce nahrával a jeho kolega už nedokázal v těžké pozici překopnout síť – 2:0.

Chtělo by se říct, klasický začátek našeho týmu. K obratu pak chtěla zavelet Somolova trojice, když s přehledem smetla domácí ve dvou setech – 2:1. Naše druhá trojice bohužel na tento výkon nenavázala a nepomohlo ani střídání Šafránkem – 3:1.

Spoléhali jsme, na zkušenou dvojici Vondráček – Somol, která jindy nastupuje do křížových dvojic. Našim chlapcům se ale bohužel absolutně nedařilo a snadno podlehli ve dvou setech – 4:1. Z kritické situace nás opět vytáhl Beránek ml., který i přes bolest vyprovodil solidně hrajícího domácího singlistu snadno ve dvou setech – 4:2.

Gruberovo trio pak nezačalo znovu dobře a bylo na ručník, tentokráte však pomohl střídající Šafránek, který byl velice úspěšný na bloku. Nutno ještě podotknout, že ve druhém setu prohrávali naši již 9:6, ale bojovným výkonem otočili vývoj a třetí sadu dokonce ovládli. K tomu napomohla hlavně nervová soustava domácích, ale to ke sportu patří – 4:3. Aby těch otřesů pro domácí nebylo málo, Somolova trojice po špatném začátku a boji s větrem otočila vývoj první sady ze 7:3 na 9:10. Ve druhé sadě pak soupeře naprosto přejela, když byla v poli neprůstřelná a Somol zbytek zavřel. Výsledek 4:10 mluví za vše – 4:4.

Najednou nás bylo plné hřiště a to potvrdili v první sadě i Beránek s Gruberem, když vyhráli 8:10. Následně však Gruber totálně odpadl a my opět prohrávali – 5:4. Do poslední dvojice naskočil opět Šafránek s Filipem Vobrem a my jen toužebně doufali, že si poradí s lepší dvojicí domácích. A zázraku jsme se dočkali, když náš soupeř neunesl tíhu okamžiku a naši rozhodující situace, byť se štěstím, ustáli. První set jasně pro domácí, druhý set již 9:7 pro domácí, ti ale začali kazit a naše duo nabídku přijalo. V rozhodující sadě se chybovalo na obou stranách a rozhodl až poslední míč, kdy Šafránek zasmečoval mezi dva polaře domácích – 5:5.

Na naší lavičce nastal výbuch radosti. Získali jsme nakonec cenný bod, který v konečném zúčtování může znamenat mnoho. Kvalitu hry bohužel ovlivňoval silný vítr (na obou stranách) a bohužel i rozhodčí, kteří měli v utkání několik sporných momentů, z 95% v náš neprospěch. Inu jak se říká, když hraješ venku, hraješ do kopce. Přesto jsme se poprali s osudem a ze stavu 4:1 pro domácí utkání zremizovali a to je ohromně cenné!

Zhlédnuto: 128 ×