252627282930

13. kolo II. ligy 2017

19-08-2017
TJ Sokol Slaný - TJ DYNAMO Propagační podnik České Budějovice ¨B¨

Téměř v polovině srpna, kdy jsou dovolené v plném proudu, nás čekalo předposlední kolo. V něm šlo oběma celkům o hodně. Hosté museli zvítězit, aby měli stále naději na udržení se v soutěži a my museli získat k jistotě bod. Ke všemu chyběli kapitán Vondráček, Šafránek a Tabaček. S drobnými zraněními také laborovali Beránek ml. a Lidický ml.. Z těchto důvodů i z důvodu termínu, jsme se sešli jen k jednomu tréninku. Díky velké absenci pak musel být připraven i veterán Jirka Lidický st., který si tak nasadil i kapitánskou pásku.

V první dvojce se objevil Beránek ml. s Gruberem a první set nezvládli, když hlavně Beránek ml. nehrál to, nač jsme od něj zvyklí. Ve druhém setu se ale naši zahřáli, zlepšili všechny prvky a vynutili si set třetí. V něm si vybudovali zdánlivě bezpečný náskok 9:7. Za toho stavu ale bohužel jednou útočil slabě Gruber a v posledních dvou míčích Beránek ml.. To hosté pokaždé potrestali a bylo – 0:1. Byli jsme lehce opaření a čekali, co předvede ve druhé dvojici Somol s Filipem Vobrem. V první setu naši prohrávali již 7:9, ale soupeř předvedl podobný zkrat, jako předtím naše první dvojice. Bohužel zbylé dva sety získali hosté, když vždy velice těsně zvítězili. Ve třetím setu za stavu 9:9 totiž F. Vobr nesprávně a slabě útočil a hosté opět trestali – 0:2.

Se slánskou sestavou to nevypadalo dobře, ale ke zteči zavelelo Gruberovo trio. Naše první trojice jednoznačně vyprovodila tu hostující ve dvou setech – 1:2. Téměř jako přes kopírák si počínalo i Somolovo trio a bylo srovnáno – 2:2.

Při početných absencích spolu do vložené dvojice naskočili David Vobr a Lidický ml. Ani jednomu bohužel nevycházelo téměř nic a tak hosté velice snadno získali další bod – 2:3. Singl byl pro nás velikou neznámou, jelikož náš singlista díky zranění téměř netrénoval. S hostujícím Žikešem si však poradil ve velkém stylu 10:4; 10:3, předvedl možná nejlepší výkon v sezóně a srovnal – 3:3.

Otočené trojice již byli vyrovnanější, ale v koncovkách jsme vždy potvrdili pevnější nervy. Nejprve Gruberovo trio – 4:3. Následně v podobném duchu Somolova trojice a tím potvrdila jistotu záchrany soutěže – 5:3.

Ve dvojicích jsme samozřejmě chtěli uspět a připsat druhý bod, avšak bylo ohromně znát, že ve dvojicích nejsme tak sehraní. Nejprve Gruber s Beránkem ml. podlehli hostům ve dvou setech 8:10; 9:10 a soupeř snížil – 5:4. Následně pak po bojovném výkonu podlehli i Somol s Filipem Vobrem – 5:5.

V podivném termínu se sehrálo velmi důležité utkání. I přesto, že šlo o hodně, odehrál se souboj ve velmi přátelském a férovém duchu. Rozhodčí pískali velice kvalitně. V celém utkání jednoznačně vyčnívala osoba Pavla Grubera, který přiváděl hostující polaře a blokaře k zoufalství svými nechytatelnými smeči, které byl schopen proložit i kvalitními krátkými míči. Bylo to zřejmě jeho nejlepší vystoupení ve slánském dresu. Všechny hráče je třeba pochválit za výtečně zvládnuté trojice, ve kterých soupeř nezískal ani set. Poděkování pak patří zejména výborným slánským fanouškům, kteří vytvořili náramnou kulisu a dotlačili domácí sestavu ke kýženému bodu.

Zhlédnuto: 148 ×